Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Zmiany w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego

12.09.2022 Print
Zmiany w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego

W związku z wysokimi kosztami energii elektrycznej od 7 września Miasto Kraśnik wprowadziło konieczne oszczędności. Jeśli chodzi o oświetlenie uliczne i miejskie lampy z oprawami LED, które mogą być sterowane zdalnie (jest ich ponad 1000), to włączają się o zachodzie słońca z mocą 70% i od godz. 23:45 świecą z mocą 30%. Ale są też latarnie objęte wyłączeniem. Poniżej szczegóły. 
▶ O godz. 23:45 całkowite wyłączenie ma miejsce tylko w przypadku dojazdu do PSS „Społem” i korony amfiteatru.

▶ W przypadku ul. Granicznej po jednej stronie świecą się z mocą 70% do godz. 23:45. Następnie przygasają do wartości 30%. Natomiast po stronie oczyszczalni zapalają się z mocą 70% i świecą do godz. 22:00, potem następuje ich wyłączenie.
▶ Na ul. Lubelskiej od Al. Tysiąclecia do Ronda Żołnierzy Wyklętych od godz. 23:45 gasną po stronie sądu. Po stronie magistratu latarnie od tej godziny świecą się z mocą 30%.
▶ O godz. 23:45 następuje wyłączenie latarni parkowych wzdłuż drugiego chodnika przy Al. Niepodległości (od ul. Garażowej do Lidla).
▶ Na Rynku i ulicach przyległych z oprawami parkowymi - o godz. 23:45 gaśnie jedna oprawa na słupie, druga się świeci (włącznie z ul. Klasztorną, Festiwalową, Ogrodową).
▶ O godz. 23:45 następuje wyłączenie co drugiej latarni na ulicach: Krasińskiego (od Gmeinera do cmentarza komunalnego), Kard. Wyszyńskiego (od kościoła do Granicznej), Inwalidów Wojennych, Mickiewicza (od Cichej do Granicznej), Kraszewskiego (od Mickiewicza do Staffa), Konopnickiej (od Leśnej do Al. Młodości), Al. Młodości (od Konopnickiej do lasu), Kasprowicza, Komunalnej, Klonowej, Dekutowskiego "Zapory", Metalowców, Grunwaldzkiej, Żwirki i Wigury, Moniuszki, Jagiellońskiej (od zalewu do łącznika), Nowej, Kolejowej, Willowej, Lubelskiej (od Ronda Żołnierzy Wyklętych do Narutowicza), Strażackiej, Piłsudskiego, Kościuszki, Narutowicza (od Rynku do Lubelskiej), Rycerskiej, Wierzbowej, Cegielnianej (poza granicami miasta całkowite wyłączenie wszystkich lamp), Polnej, Pułaskiego. A także w Parku św. Jana Pawła II, obu parkach na ul. Sikorskiego i nad Zalewem Kraśnickim (pasaż i parking z kampingiem).
Na zdjęciu dzielnica fabryczna w 2019 r. 

Daniel Niedziałek