Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

70 lat Kraśnika Fabrycznego i Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku - zapraszamy do udziału w konkursach

21.02.2024 Print

Kraśnik Fabryczny w obecnym roku obchodzi 70 – lecie powstania. Kilka miesięcy temu obchodziliśmy również rocznicę powstania domu kultury istniejącego obecnie pod nazwą Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. By uczcić ten rok w wyjątkowy sposób burmistrz Wojciech Wilk przygotował szereg wydarzeń celebrujących dziedzictwo obecnej dzielnicy fabrycznej (Kraśnik Fabryczny istniał do 1975 r.).

Mamy nadzieję, że czas obchodów jubileuszu będzie inspirujący i sentymentalny. Nie zabraknie wymiaru edukacyjnego, historycznego, kulturalnego i sportowego. Pierwsze wydarzenia będą miały miejsce już w marcu, ale ponieważ jest to rok jubileuszowy, to kolejnych atrakcji i ciekawych projektów możemy spodziewać się także latem i jesienią.

My natomiast już dziś zapraszamy najmłodszych do udziału w konkursach nawiązujących do 70 – lecia Kraśnika Fabrycznego.

Pierwszy z nich, konkurs plastyczny, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku, skierowany jest do najmłodszych mieszkańców, w wieku przedszkolnym. Zadaniem konkursowym jest przelanie na kartkę wybraną techniką wizji wymarzonej dzielnicy fabrycznej. Nie ograniczamy waszej fantazji i czekamy na oryginalne prace kreowane marzeniami.

Kolejny konkurs, tym razem kierowany jest do uczniów kraśnickich szkół podstawowych. Formuła to praca plastyczna lub fotografia (do wyboru) prezentująca piękno i różnorodność walorów części fabrycznej miasta. Konkurs organizowany jest przez Centrum Kultury i Promocji w  w Kraśniku oraz Szkołę Podstawową Nr 5 w Kraśniku.
 
O jubileuszowych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco także na stronach facebookowych miasta i burmistrza Wojciecha Wilka.
 
Serdecznie zachęcamy do wspólnej, pięknej przygody świętowania 70-lecia Fabrycznego.
 
Regulaminy oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronach:
www.krasnik.eu
www.psp5krasnik.szkolnastrona.pl
www.kultura.krasnik.eu
www.biblioteka.krasnik.plDagmara Okulus