Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Gimnazjum nr 1 najlepsze w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół w roku 2017/2018

11.02.2019 Print
Zdjęcie - Gimnazjum nr 1 najlepsze w Wojewódzkim Współzawodn...

25 stycznia 2019 r. w Biłgoraju odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018. Uroczystość taka odbywa się co roku. Ale dla społeczności Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku, tegoroczna uroczystość była wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii naszego miasta – szkoła z Kraśnika zwyciężyła we współzawodnictwie wojewódzkim! To ogromny sukces. Już w ubiegłym roku byliśmy bardzo zadowoleni otrzymując piękny puchar za II miejsce w tej klasyfikacji. Teraz okazało się, że jesteśmy najlepsi !

 

W ten sposób zamknęliśmy piękną klamrą sportową historię naszej szkoły. Historię, która rozpoczęła się 20 lat temu, kiedy w lekcje wychowania fizycznego odbywały się na korytarzach, asfaltowym parkingu i „klepisku” przy szkole. Historię, która dzięki naszym bardzo zdolnym uczniom usiana była dziesiątkami medali finałów wojewódzkich w pływaniu, dwuboju nowoczesnym, lekkoatletyce, siatkówce, piłce nożnej i piłce ręcznej. W historii, która kończy się najwyższym możliwym osiągnięciem w tej rywalizacji. Historii szkoły, która wygasa w tym roku.

 

Twórcami tego całego dorobku byli przede wszystkim nasi uczniowie. Jednak ich sukcesy nie byłyby możliwe bez ogromnego wsparcia wszystkich dyrektorów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli innych przedmiotów, którzy rozumieli, że wychowanie fizyczne to tak samo ważny przedmiot jak każdy inny.

 

Oby nasi następcy (uczniowie szkół podstawowych) poszli tym śladem i mogli cieszyć się takimi sukcesami jak my.

Na zdjęciu medaliści finałów wojewódzkich w pływaniu, dwuboju nowoczesnym i siatkówce

Admin