Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Kolejne połączenia z nowego centrum przesiadkowego

04.04.2022 Print
Zdjęcie - Kolejne połączenia z nowego centrum przesiadkowego

Większość przewoźników świadczących swoje usługi na trasie do Lublina oraz Stalowej Woli zaczęła w kwietniu korzystać z centrum przesiadkowego „Przystanek Kraśnik” na rondzie Żołnierzy Wyklętych.
Są to firmy: IRBIS (trasa Kraśnik - Lublin), MINI-BUS (trasa Kraśnik - Lublin) oraz JUMBO (trasy Kraśnik - Lublin, Stalowa Wola – Lublin i Kraśnik - Stalowa Wola).
Natomiast busy firmy przewozowej WIZ nie zatrzymują się na rondzie ŻW i będzie można z nich korzystać, wsiadając na przystanku na dawnym dworcu.
Z centrum przesiadkowego na rondzie od początku funkcjonowania korzystają autobusy komunikacji miejskiej MPK i jednego z przewoźników prywatnych oraz firmy VIA realizującej przewozy na trasach podmiejskich z Kraśnika do Karpiówki, Słodkowa III, Blinowa, Szastarki, Zakrzówka i Studzianek.
- Z informacji, jakie mamy od innych przewoźników, wynika, że oni też są zainteresowani wjazdem na Przystanek Kraśnik i będą zmieniać posiadane zezwolenia w taki sposób, aby sukcesywnie wjeżdżać na teren centrum przesiadkowego na rondzie ŻW – mówi burmistrz Wojciech Wilk.

Budowa centrum, wraz z zagospodarowaniem pobliskiego skweru, kosztowała ok. 8 mln zł. To część unijnego projektu „Rewitalizacja Miasta Kraśnik”.


Daniel Niedziałek