Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Koncert "Odyssea" pod batutą Henri Seroka w Amfiteatrze Kraśnik

14.06.2022 Print

Wojciech Wilk Burmistrz Miasta Kraśnik oraz Luc Jacob Ambasador Królestwa Belgii serdecznie zapraszają na niezwykły koncert, który odbędzie się 1 lipca (piątek) o godzinie 19:30 w Amfiteatrze przy ul. Festiwalowej. Przed państwem wystąpi kompozytor i dyrygent Henri Seroka, twórca kantaty „Odyssea”.

Koncert ten będzie drugim, po Warszawie wydarzeniem, którego dyrektorem artystycznym jest wspomniany Henri Seroka.

Artysta urodził się w Belgii. Jego ojciec Henryk podczas II wojny światowej brał udział w wyzwoleniu północno-zachodniej Europy przez 1. Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka. Był żołnierzem 24. Pułku Ułanów stacjonującego w Kraśniku przed wybuchem wojny.  
 
Henri Seroka rozpoczął karierę muzyczną w latach 60. jako piosenkarz. Wystąpił m.in. na Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1969 r. Reprezentował Belgię na Konkursie Piosenki Eurowizji.
 
Od wielu lat jego największą pasją jest komponowanie muzyki filmowej i poważnej. Jest także autorem ścieżki dźwiękowej do wielu polskich filmów i seriali. Na stałe współpracuje z Jackiem Bromskim („U Pana Boga za piecem”, „Kuchnia polska”, „Zabij mnie glino”, „Kochankowie Roku Tygrysa”, „U Pana Boga w ogródku”). Najbardziej znana kompozycja Seroki to muzyka do serialu animowanego „Smerfy”.
DO