Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Kraśnicki Inkubator Przedsiębiorczości wystartował

07.12.2023 Print

Jak będzie wyglądał rynek pracy w przyszłości? Jakie zawody będą atrakcyjne za kilka, kilkanaście lat? Jak duży wpływ będzie miał na to coraz szybszy rozwój sztucznej inteligencji?
Między innymi na takie pytania próbował odpowiedzieć Pan Tomasz Małecki, Dyrektor oraz Główny Mentor Laboratorium Innowacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, podczas dzisiejszego spotkania z uczniami kraśnickich szkół podstawowych. Wydarzenie to było pierwszym z cyklu zaplanowanych spotkań w ramach stworzonego Kraśnickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Wprowadzenie do tematyki spotkania zaprezentował Piotr Janczarek
W trakcie wykładu ponad 100 uczniów z klas 6-8 mogło poznać wizję rynku pracy, który w kolejnych latach coraz bardziej będzie nakierowany na wykorzystywanie sztucznej inteligencji.
Podczas spotkania poruszony został również bardzo ważny temat cyberbezpieczeństwa, w tym zagadnienia dotyczące „fake newsów” oraz tego, żeby zwracać uwagę co publikujemy, ponieważ w Internecie nikt nie jest anonimowy.
Miejmy nadzieję, że tego typu spotkania pozwolą uczniom kraśnickich szkół rozwijać przedsiębiorcze myślenie oraz poznawać już na wczesnym etapie swojego życia zagadnienia związane z rynkiem pracy.


Dagmara Okulus