Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Kraśnik rozświetli się bardziej na biało

12.01.2021 Print
Kraśnik rozświetli się bardziej na biało

Ma być jaśniej, a przy okazji oszczędniej. Na najbliższe dwa lata zaplanowany został drugi etap modernizacji oświetlenia ulicznego w Kraśniku. Na nowoczesne i energooszczędne ledowe wymienionych zostanie blisko 1900 opraw oświetleniowych.
 

- Ceny energii elektrycznej idą w górę, odczuwamy to w naszych domowych budżetach, ale widać to także w finansach miasta. Z tego względu podejmujemy różne działania, które mają na celu oszczędzanie energii. Jednym z nich jest modernizacja oświetlenia ulicznego – mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.
 

W pierwszym etapie tego przedsięwzięcia, który zrealizowany został przed dwoma laty, wymienionych zostało 1148 opraw oświetleniowych. Teraz czas na drugi etap. Podobnie jak za pierwszym podejściem tak i teraz Miasto Kraśnik pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 2 mln 921 tys. 261,05 zł ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.
 

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, inwestycja obejmuje wymianę 1887  starych opraw oświetleniowych na ledowe. Ponadto wymienionych zostanie blisko 800 wysięgników i 60 skrzynek oświetleniowych. Projekt zakłada również montaż szaf sterujących oświetleniem oraz uruchomienie inteligentnego system redukcji mocy, zużycia energii i sterowania oświetleniem ulicznym.
 

Przewidywany termin zakończenia prac to koniec sierpnia przyszłego roku. Firmy zainteresowane wykonaniem tego zlecenia czas na złożenie swoich ofert mają do 3 lutego 2021 roku.

 
 
Paweł Bieleń