Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Młodziczki KMKS z awansem do 1/8 finału Pucharu ZPRP

11.05.2022 Print
Młodziczki KMKS z awansem do 1/8 finału Pucharu ZPRP

Po zajęciu drugiego miejsca w 1/16 Mistrzostw Polski jakie odbyły się na Podkarpaciu drużyna młodziczek KMKS Kraśnik awansowała do kolejnego etapu centralnych rozgrywek w swojej kategorii.

Turniej 1/16 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce młodziczek odbył się na przełomie kwietnia i maja w Posadzie Górnej na Podkarpaciu. Pierwszy mecz rozgrywany w ramach 1/16 MP - z drużyną Kusy Kraków - był bardzo wyrównany. Niestety gra młodziczek KMKS była bardzo nerwowa, co skutkowało dużą liczba niecelnych rzutów. Świetny mecz zagrała Martyna Jastrzębska, który rzuciła aż 17 bramek.
SKS Kusy Kraków - KMKS I Kraśnik 31 : 26 (14 : 10)
Martyna Balawender, Maja Mochol (1), Adrianna Markowicz (1), Karolina Kopiwoda (1), Julia Kołbuk, Antonina Pyc (2), Julia Knap, Kornelia Staniec (2), Kaja Walczyk (2), Martyna Jastrzębska (17), Zuzanna Sokal, Wanesa Szymanek.

Mecz z Posadą od początku toczył się pod dyktando kraśnickiego zespołu i zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem. Bramki w tym spotkaniu zdobywały praktycznie wszystkie zawodniczki, które wystąpiły w tym meczu.
Handball Posada Górna - KMKS I Kraśnik 9 : 54 (4 : 26)
Martyna Balawender, Maja Mochol (2), Adrianna Markowicz (3), Julia Kołbuk (1), Aleksandra Sądej, Antonina Pyc (3), Julia Knap (3), Julia Zbytniewska (6), Wiktoria Głaz (4), Wiktoria Samol (5), Kaja Walczyk (2), Martyna Jastrzębska (4), Aleksandra Wisowska (6), Zuzanna Sokal (9), Aleksandra Duda (3), Wanesa Szymanek (3).

W meczu ze Zgodą początek należał do naszej drużyny. Potem gra się wyrównała i na przerwę schodziliśmy z jedną bramką przewagi. W drugiej części meczu osiągnęliśmy kilku bramkową przewagę, którą utrzymaliśmy do końca meczu. W poprzednim sezonie także spotkaliśmy się z Rudą Śląską ale w 1/8 Pucharu ZPRP młodziczek. Wtedy lepsze były nasze przeciwniczki, które doszły do finału rozgrywek zajmując drugie miejsce w Polsce. Tym razem to nasz zespół był górą.
KMKS I Kraśnik - KS Zgoda Ruda Śląska 21 : 18 (10 : 9)
Martyna Balawender, Maja Mochol (1), Adrianna Markowicz, Karolina Kopiwoda (3), Aleksandra Sądej, Antonina Pyc, Julia Knap, Kornelia Staniec, Kaja Walczyk (4), Martyna Jastrzębska , Zuzanna Sokal, Wanesa Szymanek (5).

W najbliższy weekend 13-15 maja podopieczne trenera Leszka Pomykalskiego zagrają w turnieju 1/8 Pucharu ZPRP, który odbędzie się w Warszawie. Rywalkami kraśniczanek będą drużyny SPR Kępno, SPR Grunwald Ruda Śląska i gospodynie z Agrykoli Warszawa.

 


E.Ł.