Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Nie bądźmy obojętni na osoby bezdomne - reagujmy!

08.01.2021 Print

Ze względu na trwający okres zimowy i niskie temperatury apelujemy o szczególną czujność wobec osób bezdomnych zauważonych na klatkach schodowych, w piwnicach, altanach śmietnikowych czy pustostanach.
 

W takich sytuacjach prosimy o powiadamianie dyżurnego Straży Miejskiej pod numerem telefonu 81 825 15 43 (całodobowo) lub pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 661 407 203 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 19:00). 

Każdy sygnał jest bardzo cenny. Dzięki takim informacjom można uratować ludzkie życie. Niezależnie od powodów, które sprawiły, że dana osoba znalazła się w kryzysie bezdomności, nie powinniśmy oceniać tej sytuacji, a starać się pomóc, szczególnie gdy podejrzewamy, że jej życie może być zagrożone. 
 

Pracownicy MOPS i Straż Miejska regularnie monitorują znane im miejsca przebywania osób bezdomnych. Sprawdzają ich stan, oferują wsparcie i informują o możliwości skierowania do schroniska. Jednak ze względu na to, że osoby te często zmieniają miejsce pobytu, w przypadku konieczności udzielenia natychmiastowej pomocy nie do przecenienia jest informacja od mieszkańców.