Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Przygotowania do otwarcia kąpieliska na Zalewie Kraśnickim

14.05.2020 Print
Przygotowania do otwarcia kąpieliska na Zalewie Kraśnickim

Radni podjęli dziś uchwały dotyczące sezonu kąpielowego i regulaminu kąpieliska na Zalewie Kraśnickim: - Nie mamy dziś pewności, czy będziemy mogli otworzyć latem kąpielisko - zastrzega burmistrz Wojciech Wilk. -  Musimy być jednak przygotowani na taką ewentualność, by zapewnić mieszkańcom możliwość wypoczynku nad Zalewem, chociażby w ograniczonym zakresie.
Wszystko będzie zależało od dalszego rozwoju epidemii i decyzji rządu w sprawie znoszenia lub wprowadzania różnego rodzaju zakazów i obowiązków. Zgodnie z decyzjami radnych, miasto planuje otwarcie kąpieliska od 12 czerwca do końca sierpnia - przez cały tydzień w godz. 10:00 – 18:00. Ratownicy będą dozorować wyłącznie obszar przeznaczony do kąpieli i wyznaczony bojami:

➡ czerwonymi o głębokości do 1,2 m dla nieumiejących pływać,

➡ żółtymi o głębokości powyżej 1,2 m dla umiejących pływać.
Kąpiel poza tym obszarem będzie zabroniona. Dzieci do lat 13 będą mogły przebywać na terenie kąpieliska i plaży wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Regulamin zabrania m.in. wprowadzania na plażę i kąpielisko zwierząt oraz przebywania na tym terenie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Nie można będzie także łowić ryb z pomostów i plaży bezpośrednio przy kąpielisku.

Jeśli jednak rząd zdecyduje o możliwości uruchomienia latem takich kąpielisk jak na Zalewie Kraśnickim, pojawią się z pewnością dodatkowe obostrzenia i warunki związane ze stanem epidemicznym i bezpieczeństwem zdrowotnym mieszkańców. 

 
Daniel Niedziałek