Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Reagujmy i pomagajmy osobom bezdomnym

30.11.2023 Print

Nawet niewielkie spadki temperatury poniżej zera w okresie zimowym mogą być groźne dla osób samotnych i bezdomnych. O wrażliwość na los osób bezdomnych, które są wychłodzone i mogą potrzebować pomocy apeluje burmistrz Wojciech Wilk.

 

- Za nami pierwsze przymrozki, dlatego chciałbym wyczulić na tę kwestię wszystkich mieszkańców. Nie bądźmy obojętni - reagujmy, jeśli zauważymy kogoś potrzebującego pomocy – przypomina burmistrz. - Telefon wykonany pod numer alarmowy może uratować komuś życie!

 

W takich sytuacjach możemy powiadomić dyżurnego Straży Miejskiej pod numerem telefonu 81 825 15 43 (telefon czynny całodobowo) lub pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerem telefonu : 661 407 203  (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 19:00).

 

Sytuacja osób bezdomnych monitorowana jest na bieżąco przez cały rok. Dodatkowo w okresie zimowym odpowiednio przygotowane patrole Straży Miejskiej i MOPS doglądają osoby bezdomne przebywające w przestrzeni publicznej. Szczególną uwagę zwracają na osoby koczujące w opuszczonych budynkach. Są to miejsca najbardziej niebezpieczne, gdyż często grożą zawaleniem. Tam także ryzyko zamarznięcia jest wysokie.

 

Strażnicy miejscy i pracownicy socjalni oferują wsparcie i informują o możliwości skierowania do schroniska. Pytają także o stan zdrowia. W razie nagłych przypadków wzywana jest karetka pogotowia. 

Dagmara Okulus