Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Seniorze, pamiętaj o kraśnickiej "Złotej Rączce"

04.12.2020 Print

Do końca grudnia można korzystać z aktualnej propozycji pomocy świadczonej w ramach Programu „Złota Rączka dla Seniora 70+”. Będzie on kontynuowany w przyszłym roku. To bezpłatne wykonywanie drobnych napraw lub instalacji w domach osób starszych, które ze względu na wiek lub stan zdrowia nie mogą wykonać własnoręcznie.   

Miasto ogłosiło właśnie otwarty konkurs ofert na realizację tego zadania w przyszłym roku. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na „Złotą Rączkę” to 50 000 zł. Program będzie realizowany przez cały 2021 roku. Ofertę konkursową na realizację programu należy złożyć w terminie do 30 grudnia 2020 roku do godz.15:30 w siedzibie Urzędu Miasta Kraśnik, ul. Lubelska 84.

 

Pilotażowy program „Złota Rączka dla Seniora 70+" rozpoczął się we wrześniu 2019 roku. Wykonano wtedy ponad 50 usług. W tym roku program działa od czerwca i realizowany jest przez  Centrum Wolontariatu w Kraśniku. Z pomocy „Złotej Rączki” mogą skorzystać mieszkańcy Kraśnika w wieku  70+, w szczególności osoby zamieszkujące samotnie lub tylko z drugim seniorem w wieku powyżej 70 lat. 
 

Świadczenie jest  darmowe pod warunkiem, że koszt zakupu potrzebnych części nie przekroczy 30 złotych. Jeśli cena części niezbędnych do usunięcia usterki będzie wyższa, seniorzy muszą sami pokryć różnicę. Ważnym aspektem programu jest to, że osoby starsze nie muszą samodzielnie kupować części potrzebnych do naprawy – zakupu dokonuje osoba wykonująca usługę.