Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

W najbliższą sobotę Kraśnik stanie się biegową stolicą Lubelszczyzny

10.06.2019 Print

15 czerwca, już po raz czwarty, biegacze z całej Polski staną na starcie kraśnickiego Półmaratonu im. 24 Pułku Ułanów. W tym roku zarówno sportowców, jak i publiczność, która zawsze gorąco dopinguje uczestników, czeka jeszcze jedna atrakcja i zarazem wyzwanie: pierwszy Maraton Kraśnicki.  

Ze względu na warunki pogodowe i przewidywaną wysoką temperaturę Maraton i Półmaraton rozpoczną się odpowiednio o godz. 7:00 i 9:00 rano

Trasa tych biegów łączy obie dzielnice Kraśnika. Uczestnicy wystartują z Al. Niepodległości przy CKiP, a zakończą rywalizację na stadionie MOSiR. I Maraton Kraśnicki zostanie rozegrany na dystansie 42,195 km, a IV Kraśnik Półmaraton to 21.0975 km.

Podobnie jak sierpniowy Triathlon Kraśnik, również czerwcowe wydarzenia biegowe w Kraśniku to przede wszystkim sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie i  promocja sportu wśród dorosłych oraz młodzieży. Jednak bardzo ważnym aspektem organizowanych imprez jest pomoc potrzebującym. Dzięki współpracy z Fundacją „Rainbow of Magnolia Fountains of Life”  kraśniczanina Dariusza Stuja oraz opłatom startowym zawodników, podczas finału imprezy zostanie przekazany sprzęt rehabilitacyjny dla potrzebujących, a także odbędzie się licytacja fantów sportowych. Zawody odbędą się pod hasłem „Biegam - Pomagam – Zwyciężam”.

Dariusz Stuj, który wspiera finansowo imprezy biegowe w Kraśniku, przyjechał z USA na kilka dni, aby osobiście uczestniczyć w Maratonie.

W poprzednich edycjach kraśnickiego Półmaratonu wzięło udział blisko 1000 biegaczy. Organizatorzy przewidują, że w obu długodystansowych biegach organizowanych 15 czerwca może wziąć udział ok. 300 osób. Dla wielu zawodników ważne jest także to, że kraśnicki Półmaraton jest brany pod uwagę w końcowej klasyfikacji Korony Półmaratonów Lubelszczyzny.  Tego samego dnia organizatorzy planują także Familiadę Biegową z wieloma dystansami dla całych rodzin, dzieci i młodzieży. To impreza towarzysząca i promująca bieganie wśród najmłodszych (boczne boisko MOSiR). Jedną z nagród dla uczestników Familiady będzie rower.  

    
Organizatorem imprez jest Stowarzyszenie Strefa Triathlonu i odbędą się one przy wsparciu: Miasta Kraśnik, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Fundacji Rainbow of Magnolia Fountains of Life.

Daniel Niedziałek