Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Zapraszamy na wydarzenia związane z 75-leciem FKS Stal Kraśnik

20.11.2023 Print

W 1948 roku swoją działalność rozpoczęło koło sportowe „Metal” zrzeszające pasjonatów piłki nożnej z robotniczego osiedla Dąbrowy Bór, rozwijającego się przy Kraśnickiej Fabryce Wyrobów Metalowych. I choć formalnie Koło Sportowe „Stal”, skupiające kilka grup sportowych, zaczęło działalność 3 lata później, to tę pierwszą datę przyjmuje się za początek FKS. W tym roku przypada więc 75-lecie działalności klubu.
Jubileuszowe obchody zaplanowane są na 25 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Popiełuszki 1 w Kraśniku, a ich oficjalna część odbędzie się o godzinie 15:00.
Na halę warto jednak przyjść już wcześniej, bo od godziny 12:00 odbędą się kolejno turniej juniorów młodszych, mecz towarzyski Stal Kraśnik - Oldboje Stali Kraśnik i mecz pokazowy dzieci MUKS Kraśnik - Tęcza Kraśnik (rocznik 2015 i młodsi).
Patronatem wydarzenie objął Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk, a więcej o historii Stali Kraśnik, drużyn piłki nożnej, ale też innych sekcji działających w przeszłości w ramach klubu, można przeczytać na blogu Kraśnik Miasto Sportu - https://krasnikfabryczny.home.blog/, który powstał na zlecenie Miasta Kraśnik.
W imieniu FKS Stal Kraśnik jeszcze raz zapraszamy do udziału w sobotnich wydarzeniach.


PB