Kategoria (dotknij aby wybrać)
Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Budowa obwodnicy północnej miasta. Konieczne objazdy

03.03.2021 Print
Budowa obwodnicy północnej miasta. Konieczne objazdy

Budowa tzw. obwodnicy północnej to ważna inwestycja dla całego miasta. Obwodnica w znaczący sposób zmieni układ komunikacyjny, udrożni ruch na ul. Urzędowskiej (odcinek drogi wojewódzkiej 833), skróci przejazd między różnymi częściami miasta, umożliwi lepsze połączenie z obecną drogą krajową i budowaną ekspresówką. Dzięki temu Kraśnik będzie atrakcyjniejszym miastem do inwestowania i do mieszkania.

Budowa obwodnicy, czyli zmiana przebiegu drogi wojewódzkiej 833, będzie miała duży wpływ na otworzenie terenów w okolicy osiedla Piaski na wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe: - Już dziś obserwujemy spore zainteresowanie w tej dziedzinie - mówi burmistrz Wojciech Wilk. - Sprzedaż przez miasto działek pod zabudowę umożliwiło już jedną inwestycję, a wkrótce może powstać kolejna. Trzeba też pamiętać, że w dzielnicy fabrycznej możliwości budowy bloków mieszkalnych wyczerpują się, a więc dzięki działaniom miasta związanym z terenami pod inwestycje na osiedlu Piaski jest szansa na dalszy rozwój budownictwa mieszkaniowego.

Inwestycję realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich i niestety nie da się uniknąć różnego rodzaju utrudnień związanych z ruchem drogowym. Dlatego od 9 marca nastąpi zamknięcie ul. Urzędowskiej na odcinku od ul. Granicznej do ul. Słowackiego. W związku z powyższym wykonawca - firma PBI Infrastruktura - przewidział wprowadzenie objazdów. Utrudnienia potrwają do połowy czerwca.

Dla pojazdów do 7 ton:
- do dzielnicy fabrycznej przez – ul. Graniczną, ul. Krasińskiego, ul. Słowackiego;
- do dzielnicy starej przez – ul. Słowackiego, ul. Krasińskiego, ul. Graniczną.

Dla pojazdów powyżej 7 ton:
- do dzielnicy fabrycznej przez – ul. Nadstawną (światła przy SP nr 3), Wyżnicę Kolonia, Wyżnicę, Wyżniankę, Wyżniankę Kolonia, ul. Krasińskiego, ul. Słowackiego;
- do dzielnicy starej przez - ul. Słowackiego, ul. Krasińskiego, Wyżniankę Kolonia, Wyżniankę, Wyżnicę, Wyżnicę Kolonia, ul. Nadstawną (światła przy SP nr 3)
Fot. Dagmara Okulus

Daniel Niedziałek