Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Porozmawiajmy o Kraśniku

PrintPorozmawiajmy o Kraśniku

Szanowni Państwo, Przedsiębiorcy, Drodzy Mieszkańcy!

Od lutego br. prowadzimy intensywne prace nad projektem „Kraśnik – przyjazne miasto”, w ramach Programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.1

Dzięki dotychczasowym staraniom Kraśnik znalazł się wśród 54 miast, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu Programu „Rozwój Lokalny” (Kraśnik zajął 9 miejsce spośród 213 zgłoszonych zarysów projektów z całej Polski). Finalnie na grant szansę będzie miało jedynie ok. 15 miast z naszego kraju. Jako społeczność, organizacje, przedsiębiorcy i instytucje – stoimy zatem przed dużym wyzwaniem polegającym na przygotowaniu dobrego, odpowiadającego na potrzeby mieszkańców i dającego szansę na realną pozytywną zmianę – projektu. Mamy możliwość uzyskania nawet do 40 mln złotych. Takie środki pozwolą miastu, jego mieszkańcom, przedsiębiorcom oraz organizacjom społeczno-gospodarczym z jego terenu wejść na „Nową Ścieżkę Rozwoju”.

Zakończyliśmy prace nad etapem diagnozy i wchodzimy w fazę formułowania konkretnych rozwiązań. Realizacja zaplanowanych działań pozwoli w przyszłości zahamować negatywne trendy związane ze stopniowym wyludnianiem się miasta, poprzez ograniczenie migracji osób młodych, wykształconych i aktywnych zawodowo do większych ośrodków miejskich oraz za granicę kraju.

Diagnoza społeczno-gospodarcza, którą przeprowadziliśmy wspólnie z Państwem w ostatnich miesiącach wskazała liczne bariery ograniczające wzrost atrakcyjności inwestycyjnej i społecznej miasta, ale również uwidoczniła niewykorzystany dotychczas potencjał i obszary o dużych możliwościach do rozwoju.

Odpowiedzią na zdiagnozowane problemy Miasta Kraśnik będzie „Nowa Ścieżka Rozwoju Kraśnika”, czyli przewodnik, który z jednej strony pozwoli nam przeciwdziałać negatywnym zjawiskom społeczno-gospodarczym, a z drugiej strony umożliwi wcielenie w życie scenariusza działań zapewniającego dynamiczny i zrównoważony rozwój naszego miasta.

Mamy zatem wspólny cel – wykreowanie Kraśnika, jako miejsca przyjaznego do życia, pracy, działalności społecznej i wypoczynku. Ten cel nie może być osiągnięty bez realizacji PROROZWOJOWYCH ORAZ INNOWACYJNYCH POMYSŁÓW I PROJEKTÓW.

Proszę o wypełnienie i złożenie w wersji papierowej lub elektronicznej do dnia 7 września 2020 r. KARTY POMYSŁU PROJEKTU (dla mieszkańca) lub KARTY PRZEDSIĘWZIĘCIA (dla przedsiębiorcy, instytucji):
▪ za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej urzędu miasta w zakładce PROGRAM ROZWÓJ LOKALNY
▪ w Kancelarii Urzędu Miasta Kraśnik przy ul. Lubelskiej 84, 23-200 Kraśnik od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30,
▪ w Punkcie Obsługi Mieszkańców w CKiP przy ul. Al. Niepodległości 44, 23-204 Kraśnik w godzinach od 10.15 do 15.30.
▪ w skrzynkach nadawczych umieszczonych na budynkach:
      • CKiP, przy ul. Al. Niepodległości 44, 23-204 Kraśnik,
      • USC, przy ul. Urzędowskiej 34, 23-200 Kraśnik,
      • MOPS, przy ul. Grunwaldzkiej 4a, 23-204 Kraśnik,
      • Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Kolejowej 28, 23-200 Kraśnik.

Osoba do kontaktu: Tomasz Klepacz, kierownik Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Kraśnik, tel. 81 825 15 66, kom. 720 840 222, e-mail: t.klepacz@krasnik.eu

Gorąco Państwa proszę o zaangażowanie. Poprzez realizację wspólnych pomysłów stworzymy Miasto na miarę naszych oczekiwań.

                                                                                                                                     Wojciech Wilk
                                                                                                                                              (-)
                                                                                                                            Burmistrz Miasta Kraśnik