Kategoria (dotknij aby wybrać)
Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Inwestycje 2020. Budowa łącznika ulic Suchyńskiej i Jagiellońskiej

19.01.2021 Print
Inwestycje 2020. Budowa łącznika ulic Suchyńskiej i Jagiellońskiej

W połączeniu z ulicą Żytnią stanowi on spory skrót dla osób chcących przejechać przez lubelską dzielnice miasta omijając jej centrum. Korzystają z niej też mieszkańcy okolicznych posesji i działkowcy. Teraz przejazd łącznikiem ulicy Suchyńskiej i Jagiellońskiej, o którym mowa, jest już o wiele bardziej komfortowy.
 

- W 2020 roku zrealizowaliśmy dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych 5 inwestycji. Tą największą, jeżeli chodzi o koszty, była budowa łącznika ul. Suchyńskiej i Jagiellońskiej. W każdym z tych przypadków przeprowadzone prace wpłynęły na poprawę układu komunikacyjnego miasta i poprawiły komfort życia mieszkańców. W tym konkretnym cieszą się z pewnością między innymi działkowcy z ROD „Suchynia”, bo zyskali nie tylko wygodny dojazd do swoich ogródków, ale i plac manewrowy wraz z miejscami postojowymi – podkreśla burmistrz Wojciech Wilk.
 

Prace obejmowały budowę drogi o nawierzchni bitumicznej na długości 550 m z jezdnią szerokości  5,50, zjazdów na indywidualne posesje, chodnika, oświetlenia drogowego oraz budowę dwóch separatorów z systemem kanalizacyjnym do podczyszczania wody deszczowej. Powstał także wspomniany plac manewrowy. 
 

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 730 282,92 zł, a pozyskane na ten cel dofinansowanie z FDS to 812 029,00 zł.

Na 2021 r kraśnicki samorząd złożył jeden wniosek do FDS. Dotyczy on budowy ul.  Willowej. Całkowity koszt inwestycji to 2 875 689,00 zł, a dotacja 1 437 844,50 zł. Czekamy na jego rozpatrzenie.

 
 
PB