Kategoria (dotknij aby wybrać)
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Nagroda dla KPWiK

01.12.2022 Print
Zdjęcie - Nagroda dla KPWiK

Prezes Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Ireneusz Ofczarski otrzymał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy wyróżnienie w ramach XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. 
Konkurs ten promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.
Statuetki i certyfikaty zostały wręczone 21 listopada. Prezydent podkreślił podczas spotkania, że nagrodę przyznają pracodawcom ich pracownicy: - Najlepsi z najlepszych są tutaj dzisiaj. To ci, którzy nie tylko zostali ocenieni przez rynek, ale zostali także docenieni przez tych, którzy z nimi pracują, przez tych, którzy dla nich pracują – powiedział Andrzej Duda
Prezydent podziękował również pracownikom, którzy w okresie pandemii zachowali się odpowiedzialnie: - W czasie pandemii wiedzieliśmy, że pracodawcy muszą dostać środki, by utrzymać miejsca pracy. Wiedzieliśmy, że jeśli tego nie zrobimy, grozi nam problem gospodarczy i społeczny. Jestem wdzięczny, że polscy przedsiębiorcy wykorzystali te środki uczciwie.
Organizatorem konkursu jest Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, której przewodniczący Piotr Duda towarzyszył prezydentowi podczas ceremonii wręczenia wyróżnień.
Na zdjęciu prezydent RP Andrzej Duda, prezes KPWiK Ireneusz Ofczarski oraz przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.


Daniel Niedziałek