Kategoria (dotknij aby wybrać)
Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Samochodów przybywa dlatego budujemy miejsca parkingowe

24.02.2021 Print
Samochodów przybywa dlatego budujemy miejsca parkingowe

Brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych to problem z którymi boryka się wiele miast. Staramy się, by w Kraśniku z roku na rok ich przybywało. Miasto współpracuje często przy takich inwestycjach z administratorami osiedli, spółdzielniami mieszkaniowymi. Zwracamy też uwagę, by w jak najmniejszym stopniu działo się to kosztem terenów zielonych.

 

- W ubiegłym roku, w porozumieniu ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Metalowiec”, wybudowaliśmy odcinek drogi dojazdowej wraz z chodnikiem oraz niewielki parking przy nowym budynku wielorodzinnym przy ul. Kardynała Wyszyńskiego. Dzięki temu powstał wygodny dojazd oraz 8 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Są one oczywiście ogólnodostępne – informuje burmistrz Wojciech Wilk.
 

Warto również wspomnieć, że w pobliżu, już przy samej ul. Kardynała Wyszyńskiego, zbudowane zostały też nowe miejsca parkingowe w ramach Budżetu Obywatelskiego. 
 

Mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec”, ale i SM Pracowników FŁT zadowoleni powinni być też z wykonanego w ubiegłym roku remontu ulicy Pogodnej.

 

PB