Kategoria (dotknij aby wybrać)
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Powieść Krystyny Bartłomiejczyk może zostać Książką Roku 2020

27.01.2021 Print
Zdjęcie - Powieść Krystyny Bartłomiejczyk może zostać Książką Roku 2020

"Farmaceutka Janka Sokół otwiera stary kufer, należący niegdyś do jej prababki Marcjanny. To zapoczątkuje serię niezwykłych zdarzeń. Nagle, tej twardo stąpającej po ziemi dziewczynie, przyjdzie zmierzyć się z niewyjaśnionymi zjawiskami, z nowo poznanymi ludźmi, ale przede wszystkim z samą sobą." Zaciekawieni jakie tajemnice skrywał kufer? Jeśli tak, to zachęcamy do sięgnięcia po książkę pt. „Dziewczyna z czerwonym warkoczem” Krystyny Bartłomiejczyk i zagłosowania na nią w konkursie na Książkę Roku 2020.

Krystyna Bartłomiejczyk to kraśniczanka, która w życiu zajmowała się bardzo różnymi rzeczami. Była nauczycielką języka rosyjskiego, prowadziła cegielnię, pracowała w spółdzielni mieszkaniowej, a od kilku lat jej pasją jest pisanie. Do tej pory nakładem wydawnictwa Prozami ukazało się jej 5 powieści: „Sama tego chciałaś, Zuzanno” (2014), „Zacznij od nowa, Zuzanno” (2014), „Zawierucha w wielkim mieście” (2016) i „Obietnica Klary” (2019), a w ubiegłym roku premierę miała najnowsza - „Dziewczyna z czerwonym warkoczem”.

Ta ostatnia właśnie ma szansę zostać Książką Roku w plebiscycie organizowanym przez serwis Granice.pl. Jest ona jedną z kandydatek w kategorii powieści obyczajowe. Wyboru dokonają internauci oraz profesjonalne jury, w którego skład wejdą specjaliści, autorytety w dziedzinie literatury, krytycy literaccy i recenzenci oraz przedstawiciele serwisu Granice.pl.

Jak oddać głos? Najpierw wybierzcie książki, na które chcecie zagłosować (propozycje znajdziecie tutaj: https://www.ksiazkiroku.pl/), następnie wypełnijcie formularz głosowania (odnajdziecie go tutaj: https://www.ksiazkiroku.pl/glosowanie) i kliknijcie głosuję. Później trzeba już tylko potwierdź swój głos mailowo lub smsem. Oczywiście zachęcamy do tego, by głosować na „Dziewczynę z czerwonym warkoczem”.


grafika za granice.pl
Paweł Bieleń