Kategoria (dotknij aby wybrać)
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

W SP nr 2 kompetencje cyfrowe na wyższym poziomie

06.05.2024 Print
Zdjęcie - W SP nr 2 kompetencje cyfrowe na wyższym poziomie
W ramach obchodów Europejskiego Dnia e-Aktywności Obywatelskiej w Szkole Podstawowej nr 2 otworzono Pracownię Kompetencji Cyfrowych, wygraną w konkursie  zorganizowanym przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy.

Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w e-szkoleniach rozwijających kompetencje cyfrowe i rozszerzających wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz w konkursie mającym na celu pobudzanie kreatywności i promowanie interdyscyplinarnej współpracy.

Mobilna pracownia komputerowa składa się z laptopów, monitora interaktywnego i oprogramowania umożliwiającego zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów, dofinansowana została ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Europejski Dzień e-Aktywności Obywatelskiej obchodzimy 7 maja. To święto, które ma na celu przypomnienie, że z instytucjami można kontaktować się drogą elektroniczną, warto również brać udział w szkoleniach i konkursach e-learningowych.

Daniel Niedziałek