Kategoria (dotknij aby wybrać)
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Wakacje w Muzeum

27.07.2023 Print
Zdjęcie - Wakacje w Muzeum

W tym roku - obok instytucji miejskich i ODK SM „Pomoc” – także Muzeum im. 24 Pułku Ułanów przygotowało ciekawą wakacyjną ofertę dla dzieci i młodzieży.
To dodatkowe urozmaicenie, bo oprócz aktywnego wypoczynku na basenie czy innych zabaw na świeżym powietrzu można również zainteresować młodych kraśniczan historią rodzinnego miasta.  

Dobrą okazją ku temu będzie najbliższy piątek. Zwiedzanie tego dnia będzie bezpłatne. A co do zaoferowania ma obecnie Muzeum? To wystawy stałe i wystawy czasowe, uzupełnione o technologie VR i zestawy słuchawkowe, multimedialne gry historyczne, spacery z historią po Kraśniku, zajęcia edukacyjne z artefaktami dla małych i dużych, zajęcia plastyczne z historią w tle, seanse filmowe, konkursy dla dzieci i dorosłych. 

Wystawy stałe to aktualnie: „24. Pułk Ułanów. Historia i Tradycja”, „Bitwy Kraśnickie 1914–1915”, „Dawny Kraśnik” (planszowa wystawa fotografii dotycząca historii miasta).

Muzeum otwarte jest dla zwiedzających od środy do niedzieli w godz. 10:00 – 17:00. Zapisy: tel. 81 884 34 85, e-mail: krasnik@mnwl.pl

 
Daniel Niedziałek