Tematem przewodnim naszego pawilonu na wystawie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. Wyróżnia go to, że ma drewnianą fasadę, którą oplata rzeźba kinetyczna symbolizującą stado wędrownych ptaków. Polska, z racji swego położenia, ukształtowania terenu i środowiska naturalnego jest najważniejszym siedliskiem wędrownych ptaków w Europie.
Stała wystawa, która znajduje się w środku pawilonu, jest opowieścią o sukcesach gospodarczych, kulturze i walorach naturalnych naszego kraju. Głównym celem obecności Polski na Expo jest promocja naszej gospodarki i firm.
Piotr Łosek w ramach prac nad projektem pawilonu na Expo, który przygotowywały warszawska pracownia WXCA we współpracy ze szwajcarskim biurem Bellprat Partner, zajmował się rozwinięciem koncepcji wnętrz i wystawy stałej. Brał udział także w przygotowaniu specyfikacji technicznej i postępowaniu przetargowym, podczas którego wybierano wykonawcę pawilonu.
Pawilon Polski w Dubaju to nie jedyny projekt współtworzony przez kraśniczanina, który już doczekał się realizacji. Dwa, krakowskie Muzeum Książąt Czartoryskich i wystawa w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zdobyły nawet Grand Prix Konkursu Sybilla - najważniejsze nagrody przyznawane co roku w polskim muzealnictwie.
Zainteresowanych tym jak powstawał Pawilon Polski na Expo oraz pracą kraśniczanina zachęcam do lektury wywiadu z nim, który odnaleźć można na portalu krasnik24.pl: http://krasnik24.pl/9006-od-klockow-lego-do-projektu-polskiego-pawilonu-expo-w-dubaju.