Kategoria (dotknij aby wybrać)
Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Nowe urządzenia na kraśnickich placach zabaw

23.10.2021 Print
Nowe urządzenia na kraśnickich placach zabaw
Mali kraśniczanie mają jeszcze więcej powodów do zabawy. W tym roku, oprócz placu zabaw w "Parku przy Kamieniu", wyposażyliśmy 3 kolejne place zabaw w nowe urządzenia.

 

Na placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5 zamontowane zostały nowy tor przeszkód z trzema platformami i różnego rodzaju pomostami i przejściami, zestaw zabawowy z dwiema wieżami, przejściami, ścianką wspinaczkową, ślizgami oraz panelami edukacyjnymi, a także karuzela oraz bujak na sprężynie.

 

Nowe sprzęty pojawiły się także na placu zabaw przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1. Zastąpiły te, które już się zestarzały i zniszczyły.

 

Z kolei na osiedlu kolejowym, przy Szkole Podstawowej nr 4, zamontowana została tyrolka – zjazd linowy.

 

- W czasie pracy wspomnianych placówek z odnowionych placów zabaw korzystać będą uczęszczające do nich przedszkolaki i uczniowie, ale popołudniami i w weekendy będą ogólnodostępne. Zachęcamy do zwracania uwagi na to, by urządzenia te nie były niszczone, by posłużyły dzieciom jak najdłużej - mówi burmistrz Wojciech Wilk.

 

Co warto podkreślić, realizacja tych inwestycji jest odpowiedzią na głosy ze strony mieszkańców. W ubiegłym roku wygrały one głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kraśnik.

 

#PrzyjaznyKraśnik #Kraśnikbudujemy


Paweł Bieleń