Będą nowe urządzenia na placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5

10.08.2021 Print
Zdjęcie - Będą nowe urządzenia na placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5

Informując o zakupie nowych urządzeń na plac zabaw w parku przy ul. Sikorskiego zapowiadaliśmy, że to nie jedyna tego typu inwestycja, którą w tym roku chcemy zrealizować. Właśnie rozstrzygnięty został przetarg na modernizację placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5 na osiedlu Koszary.
 

- Dzięki temu w starej dzielnicy miasta pojawią się kolejne, po zestawie, który stanął w ubiegłym roku na placu przy ul. Dworaka/Chopina, nowe urządzenia zabawowe dla dzieci – mówi burmistrz Wojciech Wilk.


Zestaw zaplanowany do zakupu
 

Wkrótce zamontowane zostaną: nowy tor przeszkód z trzema platformami i różnego rodzaju pomostami i przejściami, zestaw zabawowy z dwiema wieżami, przejściami, ścianką wspinaczkową, ślizgami oraz panelami edukacyjnymi, a także karuzela oraz bujak na sprężynie.
 

- W czasie pracy przedszkola z placu korzystać będą uczęszczające do niego dzieci, ale chcemy, by w godzinach popołudniowych, był on dostępny dla wszystkich. Warto przy tym podkreślić, że zadanie to realizujemy w ramach Budżetu Obywatelskiego, więc bezpośrednio odpowiadamy na potrzeby zgłaszane przez naszych mieszkańców – dodaje burmistrz Kraśnika.


Zestaw zaplanowany do zakupu
 

A na tym jeszcze nie koniec. Jesteśmy między innymi w trakcie przetargu, którego przedmiotem jest zakup zjazdu linowego, tzw. tyrolki, która ma stanąć przy Szkole Podstawowej nr 4 na Osiedlu Kolejowym.

Obecne urządzenia na placu zabawObecne urządzenia na placu zabaw

#PrzyjaznyKraśnik

 


Paweł Bieleń
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji