1. Do Żłobka przyjmowane są dzieci, które na dzień 1 września 2025 roku ukończą 20 tydzień życia i których rodzice (prawni opiekunowie) zamieszkują na terenie Miasta Kraśnik.2. Rekrutacja odbywa się na podstawie uzyskanej liczby punktów rekrutacyjnych.
3. Punktacja w procesie rekrutacji obejmuje następujące kryteria:
1) miejsce zamieszkania dziecka i rodziców (opiekunów prawnych) na terenie Miasta Kraśnik – 40 pkt, 2) niepełnosprawność dziecka – 40 pkt,
3) dziecko wychowywane jest w rodzinie wielodzietnej (liczba dzieci troje i więcej) – 30 pkt, 4) samotne wychowywanie dziecka – 30 pkt, 5) dziecko z rodziny zastępczej – 30 pkt, 6) obydwoje rodzice (opiekunowie prawni) pracują lub prowadzą działalność gospodarczą lub rolniczą, studiują lub uczą się w systemie dziennym – 20 pkt,
7) jeden z rodziców (opiekunów prawnych) pracuje lub prowadzi działalność gospodarczą lub rolniczą, studiuje lub uczy się w systemie dziennym – 10 pkt, 8) przynajmniej wobec jednego rodzica (opiekuna prawnego) orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów – 10 pkt, 9) rodzeństwo dziecka będzie przystępowało do postępowania rekrutacyjnego do żłobka – 10 pkt.
Wymagane dokumenty do potwierdzenia spełniania kryteriów
1. Dokumenty, które potwierdzają spełnianie kryteriów:
a) oświadczenie o posiadaniu orzeczenia o niepełnosprawności / potrzebie kształcenia specjalnego dziecka lub posiadaniu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności rodzica / opiekuna prawnego lub o posiadaniu orzeczenia o całkowitej niezdolności do samodzielnej egzystencji rodzica / opiekuna prawnego – załącznik nr 2 do regulaminu, b) oświadczenie o wielodzietności rodziny – załącznik nr 3 do regulaminu, c) kserokopia Karty Dużej Rodziny, d) oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka – załącznik nr 4 do regulaminu, e) oświadczenie o przebywaniu dziecka w rodzinie zastępczej – załącznik nr 5 do regulaminu, f) oświadczenie rodzica(ów) / opiekuna(ów) prawnego(ych) dziecka o: pozostawaniu w zatrudnieniu lub prowadzeniu działalności gospodarczej lub prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub pobieraniu nauki w systemie dziennym – załącznik nr 6 do regulaminu, g) oświadczenie o uczęszczaniu rodzeństwa dziecka do Miejskiego Żłobka „Wesołe Brzdące” w Kraśniku – załącznik nr 7 do regulaminu.
2. Dokumenty składa się:
a) w oryginale, lub b) notarialnie poświadczoną kopię, lub c) urzędowo poświadczony odpis lub wyciąg z dokumentu, lub d) kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica (opiekuna prawnego).
3. Wszystkie oświadczenia składane przez rodziców / opiekunów prawnych dziecka są pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Na każdym z nich winna być umieszczona klauzula:
„Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.
4. Wszystkie dokumenty dołączone do karty zgłoszenia muszą być sporządzone w języku polskim. W przypadku dołączenia dokumentów w języku obcym, obowiązkowo należy dołączyć tłumaczenie przysięgłe na język polski.
Ważne informacje dodatkoweNa potrzeby postępowania rekrutacyjnego przyjmuje się następujące definicje:1) niepełnosprawność kandydata lub członka jego rodziny – należy przez to rozumieć niepełnosprawność potwierdzoną orzeczeniem o niepełnosprawności w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 44
z późn. zm.) lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na orzeczony w nim rodzaj niepełnosprawności;2) wielodzietność rodziny – należy przez to rozumieć rodzinę wychowującą co najmniej troje i więcej dzieci – art. 4 pkt. 42 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 737 z późn. zm.);3) samotne wychowywanie dziecka – należy przez to rozumieć wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem – art. 4 pkt. 43 ustawy z dnia
14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 737
z późn. zm.).