Dzieci zaczną się uczyć już w przedszkolu

22.07.2021 Print
Zdjęcie - Dzieci zaczną się uczyć już w przedszkolu

Warunkiem dobrej znajomości języków obcych jest wczesna edukacja. Dzięki unijnemu wsparciu do prowadzenia takich zajęć przygotowują się nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kraśniku, którzy rozwijali kompetencje językowe w trakcie dwutygodniowego kursu w Easy School of Languages w Valettcie na Malcie.

Kurs odbył się w ramach projektu „Europejski wymiar edukacji zaczyna się w przedszkolu” z programu Erasmus+. Brali w nim udział nauczyciele z całej Europy, którzy rozwijali swoje umiejętności językowe na różnych poziomach biegłości. Uczestnicy nawiązali również kontakty międzynarodowe z nauczycielami z całej Europy. Dzięki tym kontaktom nauczyciele z Kraśnika otrzymali zaproszenie do współpracy z pedagogami z Francji.

Od września w kraśnickiej placówce wdrażany będzie program „Dwujęzyczny Przedszkolak”. Jest to system budowania potencjału dwujęzycznego dzieci poprzez osłuchanie z językiem angielskim w trakcie codziennych sytuacji i zabaw. Podświadome przyswajanie języka odbywa się poprzez wykorzystanie nagrań lektorów oraz specjalnie opracowane scenariusze.

Daniel Niedziałek
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji