Kategoria (dotknij aby wybrać)
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 5

04.05.2022 Print

Szkoła Podstawowa nr 5 już od 20 lat nosi imię Henryka Sienkiewicza.
Dzisiaj społeczność szkolna świętowała dzień patrona. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu szkoły. Pani Dyrektor Grażyna Hołota serdecznie przywitała uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości, min. Krzysztofa Babisza - kierownika Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Sportu UM oraz Rafała Tomiło - Przewodniczącego Rady Rodziców SP5. Opowiedziała także o tym, jak ważny dla wszystkich pokoleń Polaków jest dorobek Henryka Sienkiewicza, przypominając, że za całokształt twórczości w dziedzinie literatury otrzymał Nagrodę Nobla.
Podczas uroczystości zostały także wręczone nagrody w konkursach kaligraficznym i czytelniczym. Nagrody wręczyli pani Dyrektor oraz pan Krzysztof Babisz, który podziękował uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie wydarzenia, życząc sukcesów w nauce.
Następnie na scenie został zaprezentowany niezwykle ciekawy spektakl traktujący o utworach oraz bohaterach książek Sienkiewicza. Uczniowie wykazali się sporym talentem aktorskim oraz wokalnym.
Dołączamy się do podziękowań za pracę włożoną w przygotowanie uroczystości upamiętniającej tak wspaniałego Polaka, jakim był Henryk Sienkiewicz.


Dagmara Okulus