Kategoria (dotknij aby wybrać)
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Jubileuszowa gala Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

25.03.2024 Print

Wszystko lub prawie wszystko co najlepsze pokazali dziś na głównej scenie Centrum kultury i Promocji w Kraśniku jego instruktorzy i – nie będzie w tym stwierdzeniu żadnej przesady – artyści związani z naszym domem kultury. Dzisiejsza gala to zwieńczenie weekendowych wydarzeń zorganizowanych z okazji rocznicy powstania Kraśnika Fabrycznego, który jako samodzielne miasto istniał w latach 1954 – 1975.
Jednym z fundamentów, na którym powstawała społeczność miasta, był Zakładowy Dom Kultury, późniejszy Miejski Dom Kultury i obecnie CKiP. Formalnie obchodził on swoją rocznicę powstania pod koniec ubiegłego roku, kilka miesięcy temu, dlatego postanowiliśmy połączyć oba jubileusze.
W sali widowiskowej CKiP wystąpili dziś tancerze, wokaliści, muzycy, seniorzy, podopieczni Barbary Jaworskiej-Mazur, Barbary Zielińskiej, Pawła Cieliczko, Urszuli Olszówki-Wołosz, Pawła Mazura, Agaty Adamczyk, Marleny Tudrujek. Jednak szczególnymi bohaterami byli działacze kultury, aktywiści i artyści uhonorowani medalem za swój dorobek z okazji 70. rocznicy powstania Kraśnika Fabrycznego. Niestety, nie wszyscy są jeszcze wśród nas, nie wszyscy też z powodów zdrowotnych mogli przybyć na galę. Ale lokalna społeczność pamięta o ich zasługach.
Przed nami kolejne miesiące roku jubileuszowego. Dlatego będzie wiele okazji do uhonorowania medalami kolejnych zasłużonych mieszkańców związanych z Kraśnikiem Fabrycznym i dzielnicą fabryczną. Część z nich będzie dedykowana konkretnym wydarzeniom i osobom, które są z nimi związane. Chcemy pokazać bogactwo dokonań kraśniczan także w plenerowej odsłonie.

Uhonorowani medalami Burmistrza Miasta Kraśnik Wojciecha Wilka z okazji jubileuszu CKiP i rocznicy powstania Kraśnika Fabrycznego
1. ś.p. Piotr Mroczek – wieloletni dyrektor domu kultury
2. ś.p. Leszek Brzyski – wieloletni dyrektor domu kultury
3. śp. Jerzy Piwnicki - wieloletni instruktor muzyczny domu kultury, założyciel Zespołu Wokalnego "Jubilat", autor piosenek, współtwórca Senior Festu.
4. Stanisław Mazur – wieloletni dyrektor domu kultury
5. Barbara Jaworska Mazur – wieloletni instruktor tańca domu kultury, założycielka formacji
tanecznej Fantan
6. Paweł Mazur – wieloletni instruktor tańca
7. Barbara Zielińska – wieloletni instruktor tańca, założyciel Zespołu Tańca Ludowego
Tudrus
8. Jacek Muszyński – wieloletni akustyk domu kultury
9. Krzysztof Żejma – wieloletni oświetleniowiec i elektryk w domu kultury
10. Danuta Brzyska – plastyczka w domu kultury
11. Ireneusz Muszyński – twórca i wieloletni dyrektor Festiwalu Kraśnik Blues Meeting
12. Jacek Michalczyk – wieloletni koordynato WOŚP w Kraśniku
13. Anna Zbytniewska – wieloletni dyrektor MBP, organizatorka przedsięwzięć kulturalnych, propagator kultury, współpracowniczka
14. Wiesława Lendzion – wieloletni kierownik Zespołu Wokalnego „Jubilat”
15. Cezary Kossowski - były członek Rady Zakładowej FŁT odpowiedzialny za ZDK
16. Krzysztof Sapalski - były kierownik działu organizacyjno-prawnego FŁT odpowiedzialny
za ZDK, propagator kultury
 
Fotorelacja autorstwa Grzegorza Żaka dostępna na stronie:
https://www.facebook.com/wojciech.wilk.strona/posts/pfbid02D1m5qCY628e1D7UngfChL67PfYkspj55a4mLTpk9q7LUcKw8GQnSvgZpypY91pq8l
 


Dagmara Okulus