Kraśnicka Młodzieżowa Rada Miasta z wizytą u kolegów w Lublinie

30.05.2022 Print

Młodzieżowi radni z Kraśnika 27 maja mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Lublin.

Wyjazd był też okazją do zwiedzenia Starego Miasta, po którym oprowadzała Anna Augustyniak, ekspert prezydenta Lublina ds. rozwiązań systemowych. Młodzi kraśniczanie uczestniczyli także w sesji lubelskiej Młodzieżowej Rady Miasta. Po sesji odbyło się spotkanie z przedstawicielami lubelskiej MRM. Uczestniczyli w nim: przewodniczący Kamil Konieczny, Rzecznik MRM Lublin Tomasz Kieliszek, Rzecznik Praw Ucznia przy MRM Lublin Katarzyna Dobrzańska, Rzecznik ds. Równości przy MRM Lublin Inga Sobólska.

- Rozmowy z lubelskimi radnymi były bardzo inspirujące i dały wiele pomysłów na organizację naszej pracy - podsumowuje wizytę przewodnicząca MRM Kraśnik, Maria Lenart. – W Lublinie potencjał działania jest dużo większy, miasto akademickie daje możliwość bieżącej współpracy z uczelniami. Myślę jednak, że niektóre z ich rozwiązań przydadzą się także w naszej pracy.

Młodzieżowa Rada Miasta w Lublinie działa już 16 lat, uczestniczy w opiniowaniu projektów uchwał Rady Miasta, na bieżąco pracuje z urzędnikami przy wypracowywaniu rozwiązań w sprawach dotyczących młodzieży. Jest też organizatorem wielu imprez charytatywnych, sportowych oraz warsztatów i targów skierowanych do absolwentów szukających swojej drogi zawodowej.


E. Ł.
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji