Kraśniczanin Grzegorz Piotrowicz laureatem konkursu dla studentów - wynalazców

26.02.2021 Print
Kraśniczanin Grzegorz Piotrowicz laureatem konkursu dla studentów - wynalazców

Od 11 lat Politechnika Świętokrzyska organizuje ogólnopolski konkurs dla studentów – wynalazców „Od pomy­słu do prze­my­słu”. Jednym z laureatów tegorocznej jego edycji został kraśniczanin Grzegorz Piotrowicz.


Nagroda została przyznana za mechanizm dociskowy obciążenia osiowego łożysk tocznych, zwłaszcza w urządzeniach do pomiaru szumów i drgań, w cyklu 4 wynalazków, nad którym pan Grzegorz pracował razem z Mateuszem Wrzochalem przy wsparciu prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka, Lecha Pietrusińskiego oraz inż. Ryszarda Domagalskiego.
 

- Serdecznie gratuluję panu Grzegorzowi i jego współpracownikom i życzę kolejnych sukcesów w dalszych pracach badawczych. Bez wynalazców świat, by się nie rozwijał – podkreśla burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.
 

Temat pracy nie był przypadkowy. Grzegorz Piotrowicz to doktorant na Politechnice Świętokrzyskiej i zarazem pracownik kraśnickiej Fabryki Łożysk Tocznych S.A..


 

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 139 pomysłów przygotowanych przez studentów z 23 uczelni z całej Polski. Równorzędne główne nagrody przyznano tylko 5 propozycjom. Laureaci konkursu, a więc i kraśniczanin, będą mogli zaprezentować swoje pomysły na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.


 

Głównym celem konkursu jest zwiększenie stopnia udziału studentów, przyszłych pracowników i pracodawców, w tworzeniu oraz rozwoju gospodarki opartej na innowacjach.

 

 

Foto za Politechnika Świętokrzyska i FŁT Kraśnik


bub
Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji