Nowa wystawa w Galerii Odnowa

14.01.2020 Print
Nowa wystawa w Galerii Odnowa

Nowemu rokowi dotrzymuje kroku Galeria Odnowa, prowadzona w CKiP przez Elżbietę Serwinek, która w ubiegły piątek, 10 stycznia, otworzyła wystawę malarstwa Agnieszki Gadzińskiej – Kity. Autorka, mieszkająca i tworząca w Lublinie, jest po trosze związana z naszym miastem – jej rodzinny dom stał w Pułankowicach, a śp. rodzice spoczywają na cmentarzu parafialnym w Kraśniku.

Bohaterka wernisażu, absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS, dyplom z malarstwa uzyskała w 1986 r. w pracowni prof. Mariana Stelmasika. Swoje widzenie świata wyraża poprzez malarstwo olejne, pastel i rysunek. Recenzenci podkreślają jej mistrzowsko opanowany warsztat i wielką wrażliwość, a także wdzięk oraz piękno kolejnych obrazów i całych ekspozycji. Motywem przewodnim twórczości artystki jest obecnie pejzaż przetworzony, podbarwiony nutą melancholii, otoczony nieprzeniknioną aurą. „Zapisuję w obrazach wrażenia ulotne, nierealne, abstrakcyjne. Lubię niedosłowność i elastyczność w interpretacji; tworzę coś, co jest dla mnie osobiste, sentymentalne” – mówi Agnieszka Gadzińska – Kita. Dodaje, że gdy ją coś szczególnie zainteresuje, nawiązuje także do realizmu. Tak było między innymi z portami morskimi, których na wystawie w CKiP podziwiać można kilka.

Wszystkie obrazy lubelskiej artystki to prawdziwa uczta dla oka. Są subtelne, intrygujące, nastrojowe i świetliste; od pierwszego wejrzenia uderza w nich przepięknie stonowana barwa. Co się za nią kryje – krajobraz industrialny czy natura – najlepiej przekonać się samemu. Wszystkich, którzy pragną poruszyć swoją wyobraźnię, zapraszamy najserdeczniej do Galerii Odnowa.


Edyta Bodys
Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji
Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji