Nowy rok szkolny, nowi dyrektorzy

31.08.2021 Print
Zdjęcie - Nowy rok szkolny, nowi dyrektorzy

Dziś na spotkaniu burmistrza Wojciecha Wilka z dyrektorami szkół i przedszkoli omówiono przygotowania placówek do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Od 1 września do miejskich przedszkoli będzie uczęszczało 863 dzieci. Naukę w klasach pierwszych rozpocznie 258 uczniów. W sumie w szkołach podstawowych uczyć się będzie 2353 dzieci.
Nowy rok szkolny oznacza także zmiany na stanowiskach dyrektorów i zmiany organizacyjne w placówkach. Od 1 września, na mocy uchwały Rady Miasta Kraśnik, został utworzony Zespół Placówek Oświatowych nr 2, w skład którego wchodzą Przedszkole Miejskie nr 5 raz Szkoła Podstawowa nr 2. W wyniku konkursu dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku została Monika Hatłas
W związku z upływem kadencji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 Marzeny Olszyńskiej, również w wyniku konkursu wyłoniono kandydata na to stanowisko. Dyrektorem SP nr 4 został Waldemar Drozd.
W wyniku rezygnacji z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 Waldemara Wieczorka od czerwca br. obowiązki dyrektora szkoły pełni Grażyna Hołota. Z dniem 1 września stanowisko wicedyrektora objęła Małgorzata Plesz.
W Przedszkolu Miejskim nr 4 obowiązki ustępującej dyrektor Anety Ufniarz zostały powierzone Elżbiecie Gorczycy.
Od dnia 28 sierpnia br. dyrektorem Szkoły Muzycznej I stopnia im. Kompozytorów Polskich w Kraśniku została dr hab. sztuki Iwona Sawulska. To wykładowczyni Instytutu Nauk o Sztuce KUL, była dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie, współpracowniczka m.in. Filharmonii Narodowej w Warszawie, Opery Bałtyckiej w Gdyni i Teatru Wielkiego w Łodzi.    


Daniel Niedziałek
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji