Kategoria (dotknij aby wybrać)
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Odnowiona stołówka w ZPO nr 2 w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”

19.10.2021 Print

Zielone krzesła i stoły w kształcie drzew, nowe okna podawcze i zestawy naczyń, różnorodne sprzęty kuchenne m.in. piec konwekcyjny, wyciskarki do owoców, witryny na sałatki i surówki - przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 od tego roku szkolnego korzystają z wyremontowanej stołówki.
Dzięki przeprowadzonym pracom poprawił się zarówno standard jadalni, jak i kuchni. Teraz dzieci nie tylko jedzą w bardziej przyjaznych warunkach, ale kuchnia ma możliwość wprowadzenia do jadłospisu szkoły i przedszkola większej ilości zdrowych owoców i warzyw.
Remont był możliwy dzięki pozyskaniu przez Miasto Kraśnik wsparcia finansowego w wysokości nieco ponad 69 tys. zł z budżetu państwa w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Z naszych środków dołożyliśmy do tego zadania niespełna 18 tys. zł.
Symboliczne otwarcie stołówki wpisywało się w obchodzony 13 października przez społeczność Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 Światowy Dzień Drzewa i Jabłka.
Tego dnia przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2  ubrani byli w kolory zielono-brązowe, a nauczyciele przeprowadzili zajęcia, podczas których mowa była o znaczeniu drzew i drzewostanów.
Dzieci i młodzież mieli okazję dowiedzieć się, że drzewa to naturalny element naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają owoce i są cennym surowcem.

foto Dagmara Okulus/CKiP


PB