Pomagamy ósmoklasistom przygotować się do egzaminu

05.03.2021 Print
Zdjęcie - Pomagamy ósmoklasistom przygotować się do egzaminu

W związku z trwającą pandemią i związanymi z nią obostrzeniami nauka zdalna w starszych klasach szkół podstawowych przedłuża się, a do egzaminu ósmoklasisty coraz bliżej. Ten odbędzie się już pod koniec maja. Zależy nam na tym, by młodzi kraśniczanie wypadli podczas niego jak najlepiej.


- Chcemy wspomóc uczniów w przygotowaniu się do egzaminu ósmoklasisty, dlatego sfinansujemy dodatkowe konsultacje dla uczniów w naszych szkołach. Konsultacje ruszą już w przyszłym tygodniu i dotyczyć będą uczniów klas VIII w każdej z naszych szkół podstawowych. Dodatkowe zajęcia prowadzone będą z przedmiotów egzaminacyjnych: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Po jednej godzinie tygodniowo z każdego przedmiotu w każdej klasie – informuje burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.


Zajęcia odbywać się będą na terenie szkół z zachowaniem wymaganych zasad reżimu sanitarnego i wewnątrzszkolnymi procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19.
 

Jeśli będzie duża liczba chętnych, to mogą odbywać się w formie hybrydowej: część uczniów z danej klasy będzie miała zajęcia stacjonarnie w szkole w pierwszym tygodniu, a pozostała część w tygodniu następnym. Uczniowie pozostający w domu będą pracować z materiałami w formie zdalnej. Ostateczna decyzja co do formy zajęć zostanie podjęta przez dyrektorów szkół po otrzymaniu deklaracji od uczniów.
 

Każdy z ósmoklasistów może brać udział w konsultacjach, ale będą one dobrowolne, więc chętni muszą złożyć deklaracje. Informacje o terminach konsultacji oraz deklaracje nauczyciele przekażą uczniom klas VIII. Będą one też dostępne na stronach internetowych poszczególnych szkół.

PB
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji