Kategoria (dotknij aby wybrać)
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Rodzinne wydarzenia w Integracyjnym Przedszkolu Miejskim nr 3 w Kraśniku

15.06.2022 Print

Ostatnie dni upłynęły w Integracyjnym Przedszkolu Miejskim nr 3 pod znakiem spotkań z rodzicami i opiekunami. Przedszkolaki miały okazję pokazać swoje umiejętności w programach artystycznych przygotowanych przez nauczycielki.
Jednym z takich spotkań był konkurs muzyczny „ Przedszkolny Mini Playback”, który odbył się 06 czerwca. Dzieci w barwnych strojach, z uśmiechem na twarzy wcielały się w role gwiazd polskiej estrady.  Popisy wokalne i taneczne młodych artystów podziwiała licznie zgromadzona widownia Rodzice brawami nagrodzili swoje pociechy. Wszystkie występy były wspaniałe. Każdy z uczestników otrzymał upominek i  dyplom. Konkurs przebiegał w radosnej atmosferze. Na zakończenie dzieci, rodzice i  organizatorzy wspólnie zaśpiewali piosenkę przy tanecznych  pląsach.

07.06.2022 r. współpracując z Miejską Biblioteką Publiczną w Kraśniku obchodzona była rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Dzieci z grupy „Kolorowe Nutki” przebrane za krasnoludki, pod przewodnictwem Pani Katarzyny Sudoł odszukiwały na ulicy Marii Konopnickiej przedmioty związane z jej twórczością literacką. Zwieńczeniem zabawy było spotkanie z Sierotka Marysią, która przygotowała dla dzieci zagadki o bajkach i słodki poczęstunek.
Dzieci i nauczyciele z grupy „Kolorowe Nutki” złożyli podziękowania dla Pani Katarzyny Sudoł i jej współpracowników za zorganizowanie wspaniałych zajęć edukacyjnych związanych z twórczością literacką Marii Konopnickiej.

Uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty zachwyciły i wzruszyły rodziców. Każda z grup przedstawiła niepowtarzalny program artystyczny. Był musical „Historia Mamy i Taty”, inscenizacje bajek „Królewna Śnieżka” i  „Śpiąca Królewna” , koncerty muzyczno- literackie, a także warsztaty, na których rodzice wspólnie z dziećmi wykonali piękne prace plastyczne.  Do tych wyjątkowych uroczystości dzieci przygotowywały się bardzo długo, a efekty ich pracy sprawiły, że łzy zakręciły się w  oku niejednego rodzica.  Za swoje starania mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Były to bardzo wyjątkowe uroczystości pełne uśmiechu, zadowolenia i dumy.  
Dagmara Okulus