Kategoria (dotknij aby wybrać)
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Stypendia naukowe i artystyczne Burmistrza Miasta Kraśnik przyznane

29.11.2021 Print
Zdjęcie - Stypendia naukowe i artystyczne Burmistrza Miasta Kraśnik przyznane

Do 182 uczniów miejskich szkół trafią wkrótce Stypendia Burmistrza Miasta Kraśnik za wyniki w nauce oraz osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w roku szkolnym 2020/2021.
 

Stypendia naukowe to zachęta dla kraśnickich dzieci i młodzieży, by dalej pogłębiali swoją wiedzę i zdobywali nowe umiejętności, a dla młodych artystów, by korzystali ze swoich talentów i rozwijali swoje pasje. Otrzymali je najlepsi z najlepszych.
 

- Pieniądze wydane na wsparcie dzieci i młodzieży to niewątpliwie najlepsza inwestycja, bo to inwestycja w przyszłość. Tym razem na stypendia naukowe i artystyczne przeznaczamy 100 300 zł. Do wyróżnionych trafi od 550 zł do 750 zł, w zależności od liczby spełnianych kryteriów – mówi burmistrz Wojciech Wilk. - Serdecznie gratuluję stypendystom i życzę dalszych sukcesów. Podziękowania kieruję także do nauczycieli, rodziców i opiekunów. Bez Państwa wsparcia nie byłoby tych osiągnięć. A pomoc ta w minionym roku ze względu na pandemię, długi czas nauki zdalnej, była szczególnie potrzebna - dodaje burmistrz.
 

Niestety z powodu trwającej pandemii w tym roku, podobnie jak w poprzednim, nie odbędzie się uroczystość wręczenia Stypendiów Burmistrza Miasta Kraśnik. Stypendyści oraz ich rodzice za pośrednictwem dyrektorów szkół otrzymają dyplomy, listy gratulacyjne oraz wnioski o wskazanie rachunku bankowego, na który ma być przekazane stypendium.

 


Paweł Bieleń