Zapraszamy na wyjątkowy koncert „Powróćmy jak za dawnych lat…”

22.03.2023 Print
Zapraszamy na wyjątkowy koncert „Powróćmy jak za dawnych lat…”

„Powróćmy jak za dawnych lat…” to cykl złożony z dziesięciu koncertów, które prezentują na terenie Lubelszczyzny dorobek dwóch wybitnych twórców polskiej piosenki – Henryka Warsa i Władysława Szpilmana. Podczas występów usłyszymy m. in. takie przeboje jak: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Na pierwszy znak”, „W małym kinie” czy „Czerwony autobus”. Utwory te przywrócą pamięć minionych lat i przybliżą słuchaczom sylwetki ich autorów. Wszystkie kompozycje zabrzmią w nowych aranżacjach, a wykonawcami będą znakomici artyści na stałe związani z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Filharmonią Lubelską.

Do muzycznej podróży w czasie zapraszamy do sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku 30 marca o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

„Powróćmy jak za dawnych lat” jest częścią projektu „KULTURA 3.0. – Współczesna rola kultury w budowaniu społeczeństwa zintegrowanego” realizowanego w ramach Funduszy Norweskich. Koncerty zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego - Jarosława Stawiarskiego i promują Lubelszczyznę na arenie międzynarodowej w ramach programu „Warto być Polakiem”.
Patronami medialnymi wydarzeń są Polskie Radio Lublin i TVP3 Lublin, a partnerem merytorycznym zadania jest Państwowe Muzeum na Majdanku.


Dagmara Okulus
Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji