Kategoria (dotknij aby wybrać)
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Budżet Obywatelski. Spotkania z mieszkańcami

09.01.2020 Print
Zdjęcie - Budżet Obywatelski. Spotkania z mieszkańcami

Od 13 do 16 stycznia br. odbywać się będą spotkania informacyjne władz miasta z mieszkańcami dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2020.
Budżet Obywatelski to środki finansowe, które zostaną wydane zgodnie ze wskazaniem mieszkańców. To właśnie kraśniczanie zdecydują w głosowaniu, na jakie inwestycje i zadania przeznaczonych zostanie w tym roku 385 000 zł. Miasto zostanie podzielone na 7 części, tzw. dzielnice. Każda z nich będzie miała do dyspozycji kwotę 55 000 zł, a więc koszt projektu zgłoszonego w danej dzielnicy nie może przekroczyć tej sumy. Mogą to być wyłącznie projekty należące do zadań własnych samorządu miejskiego, który - po ogłoszeniu wyników głosowania - zajmie się ich realizacją. 
W tym roku po raz pierwszy kraśniczanie będą mogli głosować nie tylko na kartach do głosowania w wyznaczonych lokalach, ale również przez stronę internetową Miasta  Kraśnik: - Mam nadzieję, że dzięki takiemu mobilnemu rozwiązaniu wzrośnie zainteresowanie składaniem wniosków przez mieszkańców i samym głosowaniem - mówi burmistrz Wojciech Wilk. 

Harmonogram spotkań - kliknij na zdjęcie  

 

Daniel Niedziałek
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji