Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

6. Ogólnopolski Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego

13.06.2022 Print
Zdjęcie - 6. Ogólnopolski Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego

11 czerwca w Kraśniku został rozegrany 6. Ogólnopolski Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu.

Do zawodów, których celem było propagowanie aktywności fizycznej w rodzinnym gronie, zgłosiło się 124 uczestników z 6 województw: lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, wielkopolskiego oraz rodziny z ukraińskiego Kowla.
W rodzinnym turnieju drużynowym rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach, w których rodzic, babcia lub dziadek grali z dzieckiem do lat 12 lub w wieku 13-17 lat. Równolegle z nim rozgrywane były zmagania indywidualne.

W kategorii I najlepszą rodziną okazali się Wiktor i Rafał Iwaniuch z Przemyśla. Puchar Ministra Sportu za zwycięstwo w II kategorii otrzymali Mariusz i Szymon Sporek z Dukli. W turnieju open zwyciężył Jakub Chmielowski z Karpat Krosno.

Podczas ceremonii dekoracji wręczone zostały puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy zawodów podkreślali wzorową organizację oraz świetną atmosferę, która panowała podczas turnieju.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk. Organizatorem przedsięwzięcia był Szkolny Klub Tenisa Stołowego "Dwójka" Kraśnik.
Zadanie było finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki przy finansowym i organizacyjnym wsparciu Miasta Kraśnik, partnerów, sponsorów oraz wolontariuszy.