Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Fala - jak zwykle na fali!

24.08.2020 Print

15 sierpnia 2020 r.na jeziorze Ukiel w Olsztynie rozegrano Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.
Zawodnicy UKP Fala Kraśnik od wielu lat startują w takich zawodach i nigdy nie mieli problemów z pokonywaniem długich dystansów na wodach otwartych. Wręcz przeciwnie – co roku zdobywają w tej rywalizacji medale Mistrzostw Polski. Nie inaczej było i tym razem – z Olsztyna przywieźli 7 medali!
Nie było to łatwe ponieważ z powodu epidemii zamknięto w Polsce wszystkie pływalnie. Całe szczęście w Kraśniku uruchomiono odkrytą pływalnię ( co nie było regułą w kraju – wiele pływalni nie rozpoczęło swojej działalności do tej pory) niemal tak szybko jak to było możliwe bo od 13 czerwca. Zawodnicy pływali więc i startowali kontrolnie w nielicznych imprezach pływackich. Efekt okazał się znakomity!
Na dystansie 2500 m wystartowało czworo naszych juniorów 14 letnich. Anna Wilk została wicemistrzynią Polski, a brązowy medal wywalczyła Maja Ryfka. Wśród chłopców wyczyn Ani powtórzył Błażej Paszkowski, a Rafał Wójcik zajął VI miejsce.
Na dystansie 7500 m wystartowali juniorzy 17-18 lat. Swój życiowy sukces odniosła Zofia Szewczyk, która po porywającym finiszu została Mistrzynią Polski!
Bardzo dobrze wystartował też Artur Siekaczyński ( V miejsce) i Piotr Borsuk (XI miejsce). Z kolei na najdłuższym dystansie 10000 m wystartował w kategorii młodzieżowców ( 19-23 lata) Łukasz Borsuk, który wywalczył srebrny medal!
Jakby tego było mało, w rozegranych tego samego dnia wyścigach sztafetowych 3x1250 m, Fala wywalczyła dwa medale. Juniorzy 14 letni (Rafał Wójcik, Anna Wilk i Błażej Paszkowski) zdecydowanie zwyciężyli, a juniorzy 17-18 lat (Piotr Borsuk, Zofia Szewczyk i Artur Siekaczyński) zajęli III miejsce.
To były piękne Mistrzostwa … nie tylko dlatego, że odbyły się w pięknym miejscu i przy pięknej, słonecznej pogodzie. Tym razem była to Fala na bardzo wysokiej fali … wszyscy startujący zawodnicy wrócili do Kraśnika z medalami ( jak nie indywidualnie to w sztafecie) – 100% skuteczności!

Brawo!

Zdjęcia: UKP Fala


Dagmara Okulus