Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

"Fala" na Mistrzostwach Województwa

17.03.2021 Print

Tradycyjnie już Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu rozegrano na Aqua Lublin w konfiguracji pływalni 50-cio metrowej. Wystartowało ponad 400 zawodników z 35 klubów lubelszczyzny i gościnnie zawodnicy z Warszawy, Katowic, Kielc, Raszyna, Iławy, Przyszowic, Bełchatowa czy Stalowej Woli.

Jak zwykle mistrzostwa rozgrywane były w 3 kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open. Tak się składa, że większość zawodników z Kraśnika to 14 i 15 latki więc ścigali się w jednej kategorii wiekowej często „zabierając” sobie miejsca na podium. Miano tych „niedogodności” zawodnicy Fali wywalczyli w sumie 40 medali !!!

Rewelacyjny występ zanotował Błażej Paszkowski, który zwyciężył w swojej kategorii we wszystkich 6 startach (50,100 i 20m st. grzbietowym, 100 i 800m st. dowolnym i 50m st. motylkowym). W sumie wywalczył jeszcze dwa medale, bowiem na 100m st. grzbietowym zdobył srebro, a na 50 tym stylem brąz jednocześnie w kategorii open! W obu tych konkurencjach ustanowił także nowe rekordy klubu ( odpowiednio 1:01,00 i 27,87s.).

Podobnej sztuki jak Błażej dokonała 14 letnia Amelia Wysocka. Ona także w 6 startach zdobyła 8 medali – 5 złotych i 3 srebrne! Świetnie zaprezentowała się przede wszystkim na 50 i 100m st. dowolnym ustanawiając nowe rekordy klubu ( 26,91 i 59,01s.) i najlepsze obecnie wyniki w rankingu ogólnopolskim wśród juniorek 14 lat.

Następną multimedalistką z fali podczas tych zawodów została Maja Ryfka zdobywając 5 medali – 3 złote (50,100 i 200m st. grzbietowym), srebrny ( 800m st. dowolnym) i brązowy (200m st. zmiennym).

Po 5 medali zdobyli także: Rafał Wójcik – 2 złote (200m st. motylkowym i 1500m st. dowolnym) i 3 srebrne (100m st. motylkowym oraz 200 i 400m st. dowolnym) oraz Anna Wilk – złoty (1500m st. dowolnym), 3 srebrne (200m st. motylkowym, 400m st. zmiennym i 400m st. dowolnym) i brązowy ( 200m st. klasycznym). Na podium stawali również: Gabriela Surowiec 2 srebrne medale na 50 i 100m st. grzbietowym oraz brązowy na 200m tym stylem), Paweł Bucoń (srebro na 200m st. grzbietowym i na 100m tym stylem), Dawid Dzięgielewski ( srebro na 100m st. klasycznym i brąz na 400m st. zmiennym) oraz Milena Sosnówka (srebro na 50m st. motylkowym).

Przy takich osiągnięciach nie mogło zabraknąć kraśniczan w końcowych klasyfikacjach najlepszych zawodników mistrzostw. Wśród juniorek 14-15 lat najlepszą zawodniczką została Amelia Wysocka, a na III miejsce uplasowała się Anna Wilk. W tej samej kategorii chłopców zdecydowanie zwyciężył Błażej Paszkowski, a na drugim miejscu uplasował się, będący w życiowej formie, Rafał Wójcik!

Kolejny sprawdzian formy dla kraśnickich zawodników już za dwa tygodnie. W Lublinie będą ścigać się z czołowymi pływakami z naszego kraju podczas Arena Grand Prix Polski.