Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

I Kraśnicki Rajd Nordic Walking za nami

31.07.2021 Print
I Kraśnicki Rajd Nordic Walking za nami
Kraśniczanie, ale także goście z Puław, Łukowa, Lublina czy pobliskich Dzierzkowice i Annopola - blisko 70 osób wzięło dzisiaj udział w I Kraśnickim Rajdzie Nordic Walking.

Uczestnicy imprezy zorganizowanej przez KSS Bebek Jedynka we współpracy z Miastem Kraśnik oraz Centrum Kultury i Promocji, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Osiedlowym Domem Kultury SM Pomoc do wyboru mieli 2 trasy, 5 i 10 kilometrową. Obie wiodły leśnymi drogami.
 

Na mecie czekał na nich posiłek oraz losowanie upominków. Losowania, z pomocą Emilki Iskry dokonali Paweł Bieleń (KSS Bebek Jedynka/ODK SM Pomoc) i Natalia Kołodziej (MOSiR), a wręczyli je radna Andżelika Marcinkowska oraz Krzysztof Babisz – kierownik wydziału edukacji, kultury, sportu i spraw społecznych UM Kraśnik.
 

Impreza była współfinansowana ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki oraz Rozwiązania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.
 

Był to pierwszy, ale z pewnością nie ostatni rajd nordic walking w naszym mieście. Mieszkańców uprawiających ten sposób aktywności u nas nie brakuje, a z tego co wiem i gościom, którzy przy tej okazji odwiedzili Kraśnik, podobało się, więc myślę, że będzie ciąg dalszy - zapowiada burmistrz Wojciech Wilk. - Dziękuję pomysłodawcy i głównemu organizatorowi wydarzenia – Pawłowi Bieleniowi oraz wszystkim tym, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie. Zachęcam równocześnie do udziału w regularnych zajęciach NW prowadzonych w starej dzielnicy (Kraśnik na kijach) oraz w dzielnicy fabrycznej (MOSiR Kraśnik).


red