Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Juniorki KMKS Kraśnik zagrają w Mistrzostwach Polski

24.01.2023 Print

Drużyna juniorek KMKS Kraśnik zapewniła sobie awans do 1/16 Mistrzostw Polski, pokonując w ostatnim meczu rozgrywek wojewódzkich zespół Łukovii Łuków. W tym tygodniu zawodniczki z Kraśnika walczyć będą w turnieju MP w Olkuszu.
Drużyna zajęła w wojewódzkich rozgrywkach ligowych trzecie miejsce. O tym kto awansuje do Mistrzostw Polski rozstrzygnąć miał mecz barażowy z drugą drużyną w województwie - Łukovią Łuków. Tak jak w ostatnim meczu ligowym tak i w barażach zdecydowanie lepszym okazał się kraśnicki zespół. Podopieczne Leszka Pomykalskiego prowadziły od 8 minuty meczu do końca spotkania. Łukowianki próbowały odrabiać straty i udawało im się dojść nasz zespół na maksymalnie dwa oczka. Końcówka pierwszej połowy to ostatecznie sześciobramkowa przewaga naszej drużyny, którą w drugiej jeszcze powiększyły wygrywając różnicą 12 bramek.
Najwięcej - 16 goli - zdobyła dla naszej drużyny kadrowiczka Zuzanna Kurlej.
Przed naszymi zawodniczkami teraz walka na poziomie centralnym. W turnieju 1/16 kraśniczanki zmierzą się z gospodyniami z SPR Olkusz, SPR Handball Rzeszów i KS Zgoda Ruda Śląska Bielszowice. Zawody odbywać się będą od czwartku 26.01 do soboty 28.01. Oprócz walki o jak najlepszy rezultat dla sporej części zespołu będzie to ważna szansa do zebrania doświadczenia w takich rozgrywkach, bowiem spora część dziewcząt jest z młodszych roczników.
Sukces nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie finansowe jakiego udzieliło Miasto Kraśnik. Wyjazd na 1/16 MP wspiera także Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Lubelski Związek Piłki Ręcznej.
SPR Łukovia Łuków - KMKS Kraśnik 34 : 46 (18:24) Martyna Balawender, Hanna Siewielec - Zuzanna Kurlej (16), Martyna
Jastrzębska (9), Kaja Walczyk (6), Julia Brzustowska (3), Kornelia Staniec (3), Julia Zbytniewska (3), Aleksandra Duda (3), Maja Mochol (2), Karolina Kopiwoda (1), Adrianna Markowicz (1), Julia Knap, Antonina Pyc, Aleksandra Wisowska.

Mocno trzymamy kciuki za najlepszy wynik!


Dagmara Okulus