Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Kamil Jastrzębski Mistrzem Polski w Maratonie!

06.12.2020 Print
W tym roku zdobył już trzy srebrne medale w imprezach rangi krajowego czempionatu, ale dzisiaj przeszedł samego siebie. Kamil Jastrzębski, reprezentujący Szkolny Klub Biegowy Kraśnik, wywalczył tytuł Mistrza Polski w Maratonie.
90. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie odbyły się w niedzielę 6 grudnia w Olesnie. Zawody były bardzo mocno obsadzone, na starcie stanęło wielu czołowych polskich maratończyków, bo jego uczestnicy walczyli nie tylko o tytuł najlepszego w kraju, ale także o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie.
Mimo dużej konkurencji wychowanek trenera Zbigniewa Białego spisał się podczas zawodów doskonale. Kamil na metę dotarł jako pierwszy z czasem 2 godziny 12 minut i 58 sekund. Drugiego na mecie Adama Nowickiego (MKL Szczecin) wyprzedził o 49 sekund, a trzeciego Kamila Karbowiaka (LZS KL Kotwica Brzeg) o 2 minuty i 8 sekund.
Podczas biegu w Olesnie można było zapewnić sobie kwalifikację olimpijską. Niestety warunki atmosferyczne, bardzo silny wiatr, temu nie sprzyjały. Minimum ustalone przez IAAF wynosi 2:11:30. Kamilowi zabrakło więc do jego spełnienia półtorej minuty.
Gratulacje dla Kamila Jastrzębskiego i jego klubowego trenera Zbigniewa Białego. Przypomnijmy, że obaj panowie to laureaci stypendiów i nagród Burmistrza Miasta Kraśnik za wybitne osiągnięcia sportowe w 2019 roku. W przyszłym roku też z pewnością nie zabraknie ich wśród nagrodzonych.

Na zdjęciu Kamil Jastrzębski podczas obozu treningowego w Słowacji. Foto za fb/KamilJastrzebskiRunne