Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Marek Kulik i MIchał Michalski najszybsi w VIII Ogólnopolskim Maratonie ATOL BIKE MTB o Puchar Ministra Sportu i Nagrody Burmistrza Kraśnik

05.09.2021 Print
Zdjęcie - Marek Kulik i MIchał Michalski najszybsi w VIII Ogólnopolskim Maratonie ATO...

Niedzielne przedpołudnie upłynęło w Kraśniku pod znakiem zmagań kolarskich. W VIII Ogólnopolskim Maratonie ATOL BIKE MTB o Puchar Ministra Sportu i Nagrody Burmistrza Kraśnik udział wzięło ponad 200 zawodników.

Trasy wyścigów prowadziły leśnymi ścieżkami w okolicach dzielnicy fabrycznej Kraśnika. Start i meta zlokalizowane były za Centrum Kultury i Promocji.

Na trasie Mini (30 km) najszybszy okazał się Marek Kulik z Puław (czas 01:01:42), wśród pań triumfowała Monika Mazur z Zamościa.

Wyścig na trasie Profi (60 km) wygrał Michał Michalski z Lublina (czas 02:11:02), a wśród kobiet najszybsza była Zuzanna Wieczorek z Legionowa.

W kategorii kraśniczan na dystansie Mini najszybszy był Jerzy Rostek, a kolejne miejsca na podium zajęli Łukasz Rak i Adam Galek. Jedyną kraśniczanką, która ten dystans pokonała była Agnieszka Dobrowolska.

W kategorii kraśniczan na dystansie Profi najlepszy był Grzegorz Grabowski, drugie miejsce zajął Igor Sosnówka, a trzecie Leszek Oszust.

W ramach imprezy swoje umiejętności w kolarstwie MTB mogły sprawdzić też dzieci.