Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Medale kraśniczan na Mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych

02.08.2021 Print
Zdjęcie - Medale kraśniczan na Mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym na wo...
Treningi na Zalewie Kraśnickim się opłaciły. W miniony weekend (31.07-1.08.2021 r.) w Olecku odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. Kraśniczanie 4 razy stawali podczas nich na podium.

Jeżeli chodzi o zawodników UKP „Fala” Kraśnik, to indywidualnie z bardzo dobrej strony pokazali się Paweł Bucoń i Milena Sosnówka. Oboje zdobyli zdobyli brązowe medale na 2500m w stylu dowolnym w kat. 14 lat.

Na 2. miejscu rywalizację w tej samej kategorii wiekowej zakończyła z kolei nasza sztafeta na dystansie 3x1250m stylem dowolnym. Sztafeta wystartowała w składzie: Paweł Bucoń, Dawid Dzięgielewski i Milena Sosnówka.

Ponadto brązowy medal na 10000m w kat. młodzieżowców wywalczył także kraśniczanin Łukasz Borsuk, który jako student reprezentuje teraz AZS AGH Kraków.

Poza tym 6. m. open zajęła sztafeta 3x1250m stylem dowolnym Piotr Borsuk, Maja Ryfka i Anna Wilk, Dawid Dzięgielewski był 7. na 2500m stylem dowolny (14 lat chłopcy), Anna Wilk była 4., a Maja Ryfka 5. na 5000m stylem dowolnym (15 lat dziewczęta), Oliwia Sosnówka była 8. na 5000m stylem dowolnym (16 lat dziewczęta), a Piotr Borsuk 7. na 7500m stylem dowolnym dowolny (17-18 lat chłopcy).
Gratulacje dla zawodników i trenerów Iwony Mazurek i Grzegorza Mazurka.