Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Miasto wesprze I Bieg Charytatywny Fundacji Sport&Reha Kids

20.07.2021 Print
Miasto wesprze I Bieg Charytatywny Fundacji Sport&Reha Kids
Miasto Kraśnik będzie jednym ze sponsorów i partnerów I Biegu Charytatywnego Fundacja Sport&Reha Kids, który odbędzie się 29 sierpnia w Parku im. Św. Jana Pawła II. Umowę z prezeską Fundacji Dagmara Gmiter podpisaliśmy 19 lipca.

Wydarzenie otrzyma dofinansowanie z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii. W organizację wydarzenia włączą się również pracownicy Urzędu Miasta Kraśnik oraz Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.


Bieg to część Pikniku Charytatywnego organizowanego przez Fundację. Impreza, promując zdrowe i aktywne spędzanie wolnego czasu, będzie także okazją do zaprezentowania działalności Fundacji, która zajmuje się rehabilitacją dzieci niepełnosprawnych. W czasie pikniku odbędą się zbiórki na wsparcie jej działalności.
 

Bieg zostanie rozegrany na dwóch dystansach: 5 km (dla dorosłych) oraz 500 m (dla dzieci). Jego organizację zapewni wsparcie ze strony: EKOSMART Jan Geneja, WODMET Robert Szabat, MOPS Kraśnik, Miasto Kraśnik, KOW-ART Michał Maruszewski, GetGym Kraśnik, CKiP Kraśnik.

Chociaż bieg ma być kulminacją całego wydarzenia, to organizatorzy przygotowują szereg atrakcji, dzięki którym uczestnicy, dzieci i dorośli, z pewnością nie będą się nudzić. Dla najmłodszych przygotowano animacje, dmuchańce, lekcje angielskiego na świeżym powietrzu, zajęcia piłkarskie, pokazy taneczne, występy muzyczne, zajęcia sensoplastyczne, pokazy służb mundurowych: tory przeszkód, motocykle, quady, wozy strażackie. Nie zabraknie gorącego poczęstunku i słodkich wypieków.
 

Już dziś zapraszamy 29 sierpnia do Parku im. św. Jana Pawła II i na plac przy ul. Oboźnej.