Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Milion swingów dla autyzmu - także w Kraśniku

08.04.2019 Print
Milion swingów dla autyzmu - także w Kraśniku

W ramach Dnia Świadomości Autyzmu odbyła się w Kraśniku akcja "Milion swingów dla autyzmu" w ramach której wykonywano swingi - czyli ćwiczenia specjalnymi odważnikami.

 

W wykonywaniu swingów mogli wziąć udział wszyscy chętni. Każdy, kto czuł się na siłach mógł w dowolnym momencie dołączyć i dołożyć swoją "cegiełkę" do powtórzeń wykonanych w Kraśniku. Wszystkie były na bieżąco liczone i zostaną podane do ogólnopolskiego sztabu akcji. Za każdy wykonany swing sponsorzy przekazują 7 gr - zebrane środki są przeznaczone na terapię dzieci ze spektrum autyzmu.

 

Kraśniczanie wykonali ponad 94 tys. swingów, zebrano także 2 tys. zł w do puszek.

 

Podczas wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 6 odbywała się też charytatywna zbiórka na potrzeby uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, kiermasz ciast oraz licytacja obrazu. Akcji towarzyszy wystawa prac plastycznych związanych z Dniem Świadomości Autyzmu, wykonanych przez uczniów. Przygotowano też pokaz samochodu strażackiego. Wszystkie dzieci mogły także bawić się na trampolinach.

 

Organizatorami wydarzenia są  Klub GetGym Kraśnik, Drużyna Sportowa Monkeys Team oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku.

Admin