Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Nieudana siatkarska sobota w Kraśniku

15.01.2019 Print
Zdjęcie - Nieudana siatkarska sobota w Kraśniku

Siatkarze MKS Kraśnik 12 stycznia rozegrali dwa spotkania. Seniorzy zmierzyli się z zespołem AZS AWF Biała Podlaska, a kadeci podejmowali UKS Olimp Opole Lubelskie. Niestety w obydwu spotkaniach gospodarze okazali się bardzo gościnni i ulegli przyjezdnym drużynom. Pierwsze spotkanie stało na bardzo wyrównanym poziomie, niestety obydwie drużyny popełniały dużo błędów w polu zagrywki. Walka na przewagi w dwóch setach świadczy o dużym zaangażowaniu obydwu drużyn, grających przyzwoicie tego dnia w elementach ataku i relacji blok-obrona. Seniorzy MKS Kraśnik mieli szanse doprowadzić do tie-breaka, ale zabrakło skutecznych akcji w końcówce czwartego seta i skrupulatnie wykorzystali to goście z Białej podlaskiej, dobrze dysponowani tego dnia w polu zagrywki wygrywając 3-1 (25:21;28;30;23:25;24:26). Zespół gospodarzy niestety tego dnia wystąpił w osłabionym składzie, gdyż kilku zawodników zmaga się z mikro urazami, miejmy nadzieję, że na mecz z liderem z Nałęczowa wszyscy zdążą się wykurować. Udanego debiutu w barwach seniorskiej ekipy doświadczyli Adam Skica i Sebastian Mikusek, grający na pozycjach libero. Aktualnie zespół seniorów plasuje się na 5 miejscu w tabeli rozgrywek wojewódzkiej III ligi siatkówki. Skład zespołu: Cezary Kostaniak, Szymon Mańkowski, Maciej Kuliński, Szymon Rudziejewski, Ernest Hałabiś, Michał Ciorgoń, Adam Skica, Sebastian Mikusek, Gabriel Salit, Bartłomiej Kozioł, trener: Andrzej Zdenicki.

 

Niestety w ślady swoich starszych kolegów poszli zawodnicy kadeta ulegając po słabym spotkaniu drużynie z Opola Lubelskiego. Wiele błędów w polu zagrywki oraz słaba skuteczność w ataku naszej drużyny sprawiły, że dobrze grający i walczący o każdą piłkę opolanie mogli cieszyć się za zdobycia kompletu punktów. Zespół z Kraśnika momentami grał fantastyczną i skuteczną siatkówkę, niestety przeplataną prostymi błędami własnymi. Wynik końcowy spotkania MKS Kraśnik vs Olimp Opole Lubelskie 0:3 (21:25;19:25;23:25). Aktualnie kadeci MKSu plasują się na 3 pozycji w wojewódzkiej lidze kadetów. 

 

Na zdjęciu od lewej stoją: trener Mieczysław Biernacki, Bartłomiej Tryka, Karol Kawa, Kamil Kołtun, Bartłomiej Sadowski, Dawid Cieślik, Kamil Janik, Kacper Ołownia.

 

Od lewej klęczą: Stanisław Włodarczyk, Dawid Nakonieczny. Sebastian Mikusek, Michał Szymula, Adam Skica, Jan Kułaga.

Admin